تهران(پانا)- وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۴۳ درصد از ساختمان های مربوط به وزارت راه برای تردد افراد معلول مناسب نیست، می گوید مناسب سازی کشور و فضاهای شهری و برون شهری برای افراد دارای معلولیت، نهضتی پابرجا است و به عنوان یک تکلیف و مسولیت اجتماعی و نه فقط اجرای قانون و مقررات، پیگیری می شود.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» در سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور بر اهتمام ویژه برای مناسب سازی فضای کشور برای افراد دارای معلولیت در حوزه های مختلف شهرسازی و مسکن و همچنین شیوه های مختلف حمل و نقل تاکید کرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق آمار ۴۳ درصد ساختمان های مربوط به وزارت راه و شهرسازی برای تردد و بهره مندی افراد دارای معلولیت، نامناسب است از انطباق ضوابط و دستورالعمل های دسترسی مناسب معلولان در ساختمان های تابعه وزارتخانه راه خبر داد.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه هموارسازی و رعایت الزامات به عنوان قیودی برای طرف سازنده ملاک عمل قرار بگیرد در خصوص تفاهم نامه هایی که وزارت راه و شهرسازی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تولید مسکن بازنشستگان و جامعه کارگری به امضا رسانده است، تصریح کرد: موضوع رعایت الزامات و مناسب سازی کشور برای افراد دارای معلولیت در تفاهم نامه های ساخت مسکن مورد توجه قرار گرفته است.
اسلامی توضیح داد: مناسب سازی کشور و فضاهای شهری و برون شهری برای افراد دارای معلولیت، نهضتی پابرجا است و به عنوان یک تکلیف و مسولیت اجتماعی و نه فقط اجرای قانون و مقررات، پیگیری می شود.
اهتمام شرکت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه به الزامات مناسب سازی برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار