بوشهر- ایرنا- رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت: براساس نتایج تازه ترین سرشماری انجام شده شمار پستانداران شاخص منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم- تنگ باهوش این استان حداقل ۱۷ درصد افزایش یافته است.

خسرو درویشی روز شنبه در این ارتباط افزود: سرشماری پاییزی پستانداران شاخص منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم – تنگ باهوش در آذرماه چاری به مدت ۲ روز با حضور مدیرکل، همیاران طبیعت، محیط بانان و نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی اجرا شد.
وی بیان کرد: نتایج حاصله حاکی از افزایش حداقل ۱۷ درصدی جمعیت پستانداران شاخص این منطقه است.
درویشی ادامه داد: در این سرشماری افراد به گروه های مختلف برای اجرای برنامه سرشماری تقسیم بندی و عملیات آماربرداری از نشخوارکنندگان شاخص منطقه که شامل کل و بز و قوچ و میش هستند را در مسیرها و تنگه های مختلف انجام دادند.
وی اظهار داشت: حدود ۴۰ نفر شامل نمایندگانی از سازمان های مرد نهاد، همیاران محیط زیست و محیط بانان و کارشناسان اداره کل و سایر شهرستان ها در این آماربرداری شرکت داشتند.
درویشی ادامه داد: سرشماری وحوش بویژه گونه های شاخص هر ساله برای بررسی وضعیت جمعیت گونه های جانوری و شرایط زیستگاهی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست انجام و نتایج این سرشماری ها برای بهبود مدیریت منطقه و ارتقا شرایط زیستی گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
وی گفت: سرشماری وحوش یکی از مهمترین مسائل مدیریتی زیستگاه ها و مناطق تحت حفاظت است که محیط بانان و همیاران محیط زیست در این سرشماری ها نقشی قابل توجه دارند.
درویشی افزود: منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم – تنگ باهوش برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ با تصویب سازمان محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی و در سال ۹۵ نیز به مدت ۵ سال دیگر به عنوان منطقه شکار ممنوع تمدید شد.
این زیستگاه به مساحت ۶۰ هزار هکتار در دو شهرستان دشتستان وتنگستان قرار دارد و با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار