تهران- ایرنا- کارشناس خاورمیانه و غرب آسیا با بیان اینکه امارات با رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار صبرا و شتیلا، دست دوستی داده و به عادی سازی روابط پرداخته است، گفت: جبهه مقاومت و پیروان آرمان فلسطین هشیار باشند و از هر فرصتی برای محکومیت و پیگیری این جنایت استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، «صفی اله رمضان خانی» روز پنجشنبه در یادداشتی به مناسبت سالگرد جنایت علیه پناهجویان فلسطینی افزود: اردوگاه صبرا و شتیلا دو اردوگاه از اردوگاه های آوارگان فلسطینی در جنوب بیروت است و در سال ۱۹۸۲ ارتش رژیم صهیونیستی با همکاری حزب فالانژ لبنان شهر بیروت را ۷۶ روز محاصره کرد و کشتار خونین ۳۰ هزار زن، کودک، پیر و جوان لبنانی و آواره فلسطینی را رقم زدند.
آریل شارون قصاب کودک کش، وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی عامل این جنایت ضد بشری بود و نام آن را عملیات "مشت آهنین" گذاشته بود. دستور استفاده از همه سلاح های ممنوعه مانند بمب های فسفری، خوشه ای و... را می دهد. بولدوزرها ساختمان ها را ویران می کنند و گروه هایی به طور مخفیانه مسوول پر کردن گورهای دسته جمعی می شوند. تجاوز، غارت، کشتار، خراب کردن سقف خانه ها تنها گوشه ای از این جنایت است.
بنا به گفته بازماندگان به محض شروع قتل عام، کشتار در سطح وسیعی صورت می گیرد. در نخستین ساعات صدها نفر را به قتل می رسانند هر جنبنده ای که در کوچه می بینند مورد هدف قرار می دهند، در ساختمان های زیادی جسد کودکان سه یا چهار ساله غرق خون در پتو دیده می شود، قاتلان اعضای بدن قربانیان را قبل از کشتن قطع می کنند، سر کودکان را بر دیوار می کوبند و جمجمه های آنان را خرد می کنند، زنان و حتی دختربچه ها را قبل از کشتن مورد تجاوز قرار می دهند و بعد با تبر تکه تکه می کنند و گاهی عضوی از یک خانواده را زنده نگه می دارند تا در پیش چشمان او اعضای خانواده اش را به قتل برسانند.
اجساد قربانیان در خیابان ها و زیرآوارهای صبرا و شتیلا خفته بودند. بوی تعفن تا چند صدمتری اردوگاه ها پراکنده شده بود و اجساد زیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار