زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: خداحافظی با ویروس کرونا وابسته به نوع رفتاری است که مردم در قبال این بیماری از خود نشان می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر ، پرویز قزلباش شامگاه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به وضعیت استان زنجان با اشاره به اینکه مشارکت زنجانی ها نسبت به کل جمعیت استان در زمینه شرکت در غربالگری بیماران کمتر بوده و بالغ بر ۶۸ درصد بوده و این در حالی است که ۸۰ درصد جمعیت استان در این طرح مشارکت کرده اند، گفت: تا به امروز ۸۶۱ هزار و ۶۰۳ نفر از جمعیت استان در طرح غربالگری کرونا مشارکت داشته اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با بیان اینکه کیت های تشخیص کرونا از سازمان جهانی بهداشت دریافت شده و اگر شائبه ای مبنی بر وجود نقص در این کیت ها وجود داشته باشد، انستیتو پاستور باید در این خصوص پاسخ گو باشد، اظهار کرد: با این وجود معتقدیم نحوه نمونه گیری از اهمیت به سزایی در زمینه بیماری کرونا برخوردار است.
قزلباش با تاکید بر اینکه خداحافظی با ویروس کرونا وابسته به نوع رفتاری است که مردم در قبال این بیماری از خود نشان می دهند، گفت: اگر می خواهیم زمان حضور ویروس کرونا را در کشور کوتاه تر کنیم، باید به توصیه هایی که مبنی بر در خانه ماندن می شود، اهمیت دهیم، در غیر این صورت نمی توان زمان دقیقی برای خلاصی از این وضعیت پیش بینی کرد.
وی با بیان اینکه ویروس کرونا رده های سنی مختلف، از جمله جوانان را درگیر خود کرده است، به همین خاطر نمی توان گفت که این رده سنی از شر این ویروس در امان هستند، افزود: خوشبختانه روندی که امروز شاهد آن هستیم، روند با شیب ملایم است، این در حالی است که پیش بینی ما برای هفته دوم و سوم فروردین، پیک این بیماری بود.
قزلباش با اشاره به اینکه در حال حاضر در هیچ کجای دنیا نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار