جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت از پرداخت ۲۱۲ میلیارد و ۹۳۲ میلیون ریال تسهیلات بانکی به دامداران و مرغدارانِ تحت پوشش اداره جهاد کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا، ابوذر عطاپور وزیری تسهیلات پرداخت شده را با سود هفت تا ۱۲ درصد عنوان کرد و گفت: این تسهیلات با حمایت های دولت پرداخت شد.
وی ضمن تشکر از مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان، هدف از ارائه تسهیلات را توسعه صنعت دام و طیور با هدف بالا بردن سرانه مصرف منطقه عنوان کرد و گفت: ۳۰ طرح برای دریافت ۱۳۵ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات به بانک معرفی شده است.
عطاپور وزیری با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در همه دستگاه های این شهرستان برای تحقق جهش تولید گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی، زمینه اشتغال ۹۲ نفر در جیرفت فراهم شده است.
او به خدمات رسانی به بهره برداران بخش دام و طیور با استفاده از اعتبارات استانی خبر داد و گفت: در این بخش ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات اختصاص یافت.
فرماندار جیرفت با اشاره با اقدامات مدیران جهاد کشاورزی در راستای تحقق شعار سال تصریح کرد: بنا به اعلام سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان چهار هزار و ۴۹۰ تُن سبوس یارانه ای در هفت شهرستان جنوبی این دیار توزیع شده و همچنین ۸۰۰ اصله نهال توت در راستای توسعه صنعت نوغانداری و ۶ جعبه تخم نوغان در این منطقه توزیع شده است.
وی بهسازی و نوسازی اماکن دامی و خدمات اصلاح نژاد دام را ازجمله خدمات مجموعه جهاد کشاورزی در راستای حمایت از مجموعه دامی شهرستان عنوان کرد.
شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

عناوین مهم خبری