واردات ۱۲۸۰ تن گوشت گرم به البرز/سال جدید محموله ای وارد نشده است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
واردات ۱۲۸۰ تن گوشت گرم به البرز/سال جدید محموله ای وارد نشده است

حسین طرق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حجم محموله های وارداتی گوشت گرم گوسفندی به استان البرز طی سال گذشته، اظهار کرد: این میزان برابر یک میلیون و ۲۸۷ هزار و۳۵۷ کیلوگرم است، به عبارتی حدود هزار و ۲۸۰ تن حجم کل محموله های گوشت گرم گوسفندی وارداتی به استان بوده است.
وی با تأکید بر اینکه در سال جاری محموله گوشت گرم وارداتی از گمرک و فرودگاه پیام وارد استان نشده است، گفت: آخرین محموله وارداتی به استان در تاریخ بیست و نهم اسفندماه سال گذشته و برابر ۴۰ تن بوده است.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز بیان کرد: تمامی محموله های گوشت گرم وارداتی به استان البرز بر پایه ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بوده و از طریق فرودگاه پیام انجام شده است.
طرق توضیح داد: واردات محموله های گوشت گرم به البرز طی سال گذشته از کشورهایی نظیر قزاقستان، قرقیزستان و رومانی صورت گرفته است.
وی در خصوص حجم محموله های گوشتی وارداتی به استان، گفت: سال گذشته حجم کمترین محموله حدود ۱۷ تا ۱۸ تن و بیشترین حجم آن نیز حدود ۴۰ تا ۴۵ تن بوده است.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز ادامه داد: در سال جاری با توجه به اینکه واردات محموله های گوشت گرم بر اساس ارز نیمایی خواهد بود تخصیص آن کمی زمان بر است؛ درنتیجه زمان ورود محموله های گوشتی جدید به استان طی سال جاری به درستی مشخص نیست.
طرق در بخش دیگری در خصوص میزان قاچاق دام زنده در استان البرز طی سال جاری با اشاره به اینکه در این مورد هرگونه جابجایی دام که بدون مجوزهای حمل دامپزشکی صورت گیرد قاچاق محسوب می شود، گفت: دو محموله قاچاق دام ۱۸ رأس و ۱۲ رأس گوسفند زنده در سال جاری داشته ایم، این دو محموله که از ...

[ مشاهده متن کامل واردات ۱۲۸۰ تن گوشت گرم به البرز/سال جدید محموله ای وارد نشده است خبرگزاری مهر ]

آخرین اخبار استانها