نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لیست ۵۰ مؤسسه متخلف که عمدتاً شرکتهای حقوقی هستند، توسط شورای عالی بورس اعلام شده است، گفت: خوشبختانه بورس بازاری کاملاً شفاف است و اطلاعات و آمار آن کاملاً قابل رسیدگی است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص نتیجه جلسات برگزارشده در باره بورس گفت: قاعدتاً ما نباید به بازاری مانند بورس ورود کنیم اما در جایی که احساس می کنیم در حال تبدیل شدن به یک بحران اجتماعی امنیتی است از زاویه حفاظت از کلّیت جامعه و منافع افراد ضعیف و خرد باید وارد ماجرا شویم.
لزوم افشای جزئیات تخلفات حقوقی های بورس توسط نمایندگان مجلس/ چرا به گونه ای رفتار می کنید که انگار دست تان خالی است؟
وی افزود: بورس در حال رشدی بود که در آن زمان کارشناسان مربوطه مرتباً هشدار می دادند که این رشد نقطه سقوطی خواهد داشت و این موضوع تبدیل به یک فکر غالب شده بود ولی ما دیدیم کسی اقدامی در این خصوص انجام نداد، حتی رئیس سابق بورس نیز تغییر پیدا می کند و مصوباتی که اعلام کرده بود هم لغو می شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: پس از آن شاهد این بودیم که پیش بینی ها درست از آب درآمد و مسئولین مربوطه هم کاری انجام نمی دهند در این جا بود که مجبور شدیم وارد موضوع شویم و برای آنکه به جمع بندی برسیم چندین جلسه برگزار شد تا با ذی نفعان مختلف گفتگو کنیم تا مشخص شود مشکل کجا بوده است.
وی تأکید کرد: بورس یک مرکز تصمیم سازی به نام شورای عالی بورس دارد، شورای عالی بورس نیز با توجه به این موضوعات به این جمع بندی رسید و ابلاغیه صادر کرد. اطلاعات دریافتی نشان می دهد که حقوقی ها که اکثراً وابسته به دولت هستند 90 درصد بازار را در اختیار دارند و در طرف دیگر ما 20 میلیون کد بورسی مربوط به اشخاص حقیقی داریم که در هیجان بازار وارد شدند و نظام کنترل گر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار