معاون اول رئیس جمهور گفت: بخش کشاورزی باید بدون اتکا به یارانه ها به بخشی اقتصادی تبدیل شود و بتواند تولیداتش را با ارتقاء بهره وری به صادرات برساند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، پنجمین جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید با موضوع چالش های تولید در بخش کشاورزی صبح امروز (سه شنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
جهانگیری در این جلسه با اشاره به اهمیت تولیدات بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی، سیاست ها و جهت گیری کلی کشور را در جهت ایجاد طرح های بزرگ کشاورزی و تولید نهاده های کشاورزی در داخل کشور ارزیابی کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با فراهم کردن تسهیلات مورد نیاز بخش کشاورزی مانع از واردات محصولات و عوامل بخش تولید کشاورزی نظیر سموم آفت کش و کودهای شیمیایی و سایر عوامل وارداتی تولید در بخش کشاورزی شویم.
وی با اشاره به میزان اشتغال زایی و نقش بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی، گفت: بخش کشاورزی باید بدون اتکا به یارانه ها به بخشی اقتصادی تبدیل شود و بتواند با ارتقا بهره وری و عبور از وضعیت سنتی کنونی و با استفاده از روش های مدرن علاوه بر افزایش تولید و تأمین نیازهای داخلی، تولیدات این بخش به صادرات منجر شود.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اعضای کارگروه رفع موانع جهش تولید که از هر سه قوه کشور حضور دارند با جهت گیری کلی ایجاد طرح های بزرگ کشاورزی و نیز ایجاد شهرک های تخصصی نهاده ها و عوامل تولید وارداتی کشاورزی موافق هستند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید با ایجاد پنجره واحد و انجام پیگیری های مؤثر و اخذ مجوزهای لازم، زمینه تسریع در ایجاد زیرساخت ها و نیز استفاده از ظرفیت های موجود کشور به ویژه بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهد.
جهانگیری با اشاره به اجرای طرح های بزرگ آب و خاک در استان های غربی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار