اکوفارس: رییس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف شیر و لبنیات در کشور ۲۵ درصد از سرانه ای که باید باشد، کمتر است و این به معنای آن بوده که اگر این میزان افزایش پیدا نکند در آینده شاهد مشکلات استخوانی و دندانی خواهیم بود که مردم و حوزه سلامت باید هزینه گزافی را در حوزه سلامت و درمان متحمل شوند.

محمدرضا شانه ساز در نشست رؤسای دانشگاه ها و معاونان آموزشی و غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک سلامت کشور، که ظهر امروز(پنج شنبه، ۳ بهمن) در ساری برگزار شد، با اشاره به حواشی ادعای یک برنامه تلویزیونی مبنی بر وجود سم در شیر و لبنیات، اظهار کرد: در این مقطع نمونه هایی که در آزمایشگاه مرجع وجود داشت، کنترل کردیم و این نگرانی که به مردم القاء شد، نگرانی اشتباهی بود.
وی با بیان این که سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور یک چهارم سرانه دنیا است، تصریح کرد: با توجه به پایین بودن سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور، با باور غلط چنین مطالبی را دامن نزنند چراکه این مسئله مشکلات زیادی را برای کشور به وجود خواهد آورد.
رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: متخصصان، پزشکان، داروسازها و متخصصان تغذیه به میدان ورود پیدا کنند و اطلاعات صحیح به مردم بدهند و بگویند که مصرف نکردن لبنیات چه عوارضی در پی خواهد داشت.
شانه ساز با اشاره به این که این اطمینان را به مردم می دهم که هیچ گونه نگرانی در مصرف لبنیات وجود ندارد، گفت: مصرف لبنیات کشور یک چهارم متوسط جهانی است و این رقم باید چهار تا پنج برابر افزایش پیدا کند که ما مشکل پوکی استخوان و عوارض ناشی از کمبود پروتئین و کلسیم موجود در لبنیات را نداشته باشیم.
وی با تاکید بر این که کارخانجات تولیدکننده شیر و لبنیات توسط معاونت های غذا و دارو دائم کنترل می شوند، بیان کرد: ۱۶ نمونه را در همان روز که خبر پخش شد در آزمایشگاه مرجع داشتیم که هیچ گونه مشکلی نداشتند و قابل مصرف بودند و در استان مازندران نیز از ۲۰۰ نمونه ای که بررسی شد، هیچ مشکلی وجود نداشت.
رییس سازمان غذا و داروی کشور افزود: مصرف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار