ارزش بازارها در دنیا بر اساس سود دهی آن ها ارزیابی میشود. رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با ذکر این نکته افزود: بنگاه های ما سود دهی آن چنانی ندارند و مردم در حال افزایش ارزش سهام خود هستند.

فریال مستوفی در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین ، دلیل جهش بازار بورس در مدت اخیر را استقبال مردم از ورود به این بازار دانست و اعلام کرد: شرایط فعلی در بورس بهترین شرایط را برای تامین مالی بنگاه ها فراهم نموده است. البته تمایل مردم برای سرمایه گذاری در بورس را میتوان به دلیل افزایش قیمت ها (عدم توازن در عرضه و تقاضا) و نیز تورم و پایین آمدن ارزش پول ملی دانست. مردم به ناچار برای حفظ سرمایه خود ترغیب به سرمایه گذاری در بازار بورس شده اند. حال که با پایین آمدن ارزش پول ملی، بازار بورس مورد توجه و اقبال عمومی قرار گرفته، لازم است بنگاه ها با عرضه سهام خود تامین مالی کرده و آن را تبدیل به سرمایه گذاری در بخش های مولد کنند که نتیجه این کار جهش تولید، اشتغالزایی، رونق و رشد اقتصادی خواهد بود.
مستوفی با اشاره به مشکلات اقتصادی سال های گذشته، رکود و کمبود تقاضا ذکر کرد: « در سال های گذشته حجم نقدینگی به سمت بازارهای مسکن، طلا و ارز می رفت لیکن سیاست های کنترلی دولت و بانک مرکزی و نوسانات شدید در این بازارها باعث شده است که از رونق سرمایه گذاری در این بازارها کاسته شود ».
رییس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با ذکر این نکته که بازار بورس میتواند نقدینگی 2500 هزار میلیارد تومانی بازار را به خوبی جمع کند و از تورم جلوگیری کند بیان کرد: « اگر این نقدینگی به سمت بازارهای مولد، تولید، ایجاد اشتغال و پروژه های دارای توجیه اقتصادی روانه شود، بسیار مفید است».
وی کسری بودجه دولت را ناشی از تحریم ها بخصوص تحریم نفتی دانست و اظهار داشت: «در بودجه پیش بینی شده برای سال 99 سهم درآمد های نفتی، فروش 1.5 میلیون بشکه نفت 50 تا 55 دلاری و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری