خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: مردم اهل بصیرت هستند. منافعشان تامین شود از منافع ملی دفاع می کنند. نمی شود ملت در دفاع مقدس مشارکت داشته باشند در قانون مشارکت نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به نمازجمعه هفته گذشته که به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران بار دیگر با حضور به یادماندنی، پیوند استوار و مستحکم خویش با رهبر معظم انقلاب اسلامی، آرمان های بلند امام(ره) و شهدا را فریاد نمودند. با دل هایی لبریز از شوق و نشاط و قدرت با دیدگان اشک بار در سوگ شهدا، جانباختگان سانحه هوایی و برادران و خواهرانی که در مراسم کرمان به ملکوت اعلا پیوستند شرکت کردند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این جمعه فراموش نشدنی، ملت بزرگ ایران و ملت های قهرمان و مقاوم دنیای اسلام را با دو خصیصه صبار و شکور یاد کردند. اشاره به این حقیقت که پیروزی ها دستاورد این دو گوهر گرانبهاست و این مهم است.
ابوترابی فرد با اشاره به آیاتی از قرآن که به اهمیت استقامت و صبر اشاره دارد، گفت: تجربه گران سنگ ملت بزرگ ایران پیروزی در پرتو ایمان و صبر است. خانواده های معزز شهدا و جانبازان بر این سختی ها صبر کردند.
وی ادامه داد: در این روزها توفیق داشتم خدمت چند خانواده که عزیزانشان در این حادثه هوایی به شهادت رسیدند، برسم؛ خدا شاهد است دنیایی از صبر را دیدم. این صبر دستاورد ارزشمندی دارد.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: پیروزی جامعه اسلامی مدیون صبر جمعی است. خانواده ای که صبار و شکور است قطعا به پیروزی می رسد. جامعه ای قدرتمند، عزیز و سربلند است که صبار و شکور باشد.
وی به حضور آحاد مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: به طرق مختلف مطلع شدم شاید خواهرانی که حجابی در اندازه اسلام نداشتند با چادر مشکی در مراسم تشییع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار