وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن به صورت جداگانه تحریمهایی را علیه مقامات بلاروس اعمال خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دولت لندن اعلام کرد که قصد دارد تحریمهایی را علیه بلاروس در ارتباط با آنچه که تقلب در انتخابات ماه اوت در این کشور خوانده است اعمال کند. 
براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس گفت: لندن تحریمهای مختص خودش را در هماهنگی با کانادا و آمریکا برنامه ریزی کرده است.
این اظهارات در حالی مطرح می شود که اتحادیه اروپا اخیرا در نشست خود در تحریم بلاروس شکست خود و رای منفی دولت قبرس مانع از تصویب تحریم کشورهایی اروپایی علیه مینسک شد. 
راب به نمایندگان پارلمان انگلیس گفت: با توجه به تاخیر اتحادیه اروپا و تحلیف جعلی الکساندر لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس)، من دستوراتی برای تحریم این کشور براساس «قانون مگنیتسکی» صادر کرده ام.
وی تاکید کرد که لندن با واشنگتن و اتاوا برای اقدام مناسب علیه مقامات بلاروسی همکاری خواهد کرد. 
در حالی که برخی اعتراض های داخلی و مداخلات کشورهای غربی درباره انتخابات ریاست جمهوری اخیر بلاروس ادامه دارد، رسانه دولتی این کشور روز چهارشنبه از مراسم تحلیف ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور خبر داد.
«بِلتا» خبرگزاری دولتی بلاروس گزارش داد، الکساندر لوکاشنکو در کاخ استقلال بلاروس به عنوان رئیس جمهور این کشور سوگند خورد و مراسم تحلیف را برگزار کرد.
طبق این گزارش، چند صد نفر به مراسم تحلیف الکساندر لوکاشنکو دعوت شده بودند که در بین آنها مقام های ارشد کشور شامل اعضای مجلس نمایندگان و «شورای جمهوری» حضور داشتند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار