عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وارد کردن شوک به جامعه در پی افزایش یکباره قیمت بنزین نادرست بود چراکه موجب فشار بر مردم می شود.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ،  محمدقسیم عثمانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 26 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به حدیثی از پیامبر عظیم شأن اسلام (ص) که فرمودند: من برای امتم از فقر نمی ترسم، من نگران سوء تدبیر هستم"، تصریح کرد: هنر حکمرانان این است که از روش های نوین و علمی و حساب شده برای تامین هزینه های حاکمیت استفاده کند تا باعث فشار بر مردم نشود.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامیبا انتقاد از وارد شدن فشار اقتصادی به مردم در پی افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: جدا از اینکه چه کسانی و با چه مکانیزیمی این تصمیم و اجرایی شده است، این شوک غیرمنطقی و غیرعقلانی بود. این فشار متوجه مردمی خواهد شد که شایسته خدمت هستند نه چنین خطای بزرگی. خصوصا مردمی که دارای درآمد و حقوق ثابت هستند و نمی توانند تورم را به لایه های دیگر انتقال دهند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور در کمال تعجب و تاسف قیمت بنزین را با کشورهای دیگر مقایسه می کند؛ آقای رییس جمهور این مقایسه از اساس غلط است، چراکه قرار است هزینه های زندگی مردم کشورمان با سایر کشورها مقایسه شود، پس چطور درآمد سرانه مردم را با کشورهای منطقه نمی سنجید؟
این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: برخی حرف هایی می زنند که از نظر علمی و کارشناسی جای تاسف داشته و خنده دار است؛ مگر می شود به صورت دستوری قیمت ها را کنترل کرد؟
عثمانی افزود: هیچ اغتشاشی قابل دفاع نیست؛ با اغتشاش، شلوغی و آتش زدن هیچ دردی از این کشور دوا نشده تا اینبار نیز دوا شود؛ خصوصا در کشورمان که دشمنان قسم خورده ای داریم که بلافاصله پشت سر جریان های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار