اکوفارس: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی امروز (۷ فروردین ماه) و فردا (۸ فروردین ماه) بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید در برخی مناطق کشور پیش بینی می شود، گفت: طی شنبه (۹ فروردین) و یکشنبه (۱۰ فروردین) شاهد بارش تگرگ در استان های لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، فارس و کرمان خواهیم بود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی امروز (۷ فروردین ماه) و فردا (۸ فروردین ماه) در غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از شمال غرب کشور بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید و در استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی و غربی رگبار باران و وزش باد پیش بینی می شود.
ضیاییان با اشاره به اینکه شنبه (۹ فروردین ماه) در غالب مناطق نیمه غربی، مرکز و جنوب کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید خواهیم داشت، گفت: بارش پراکنده در شرق کشور نیز دور از انتظار نخواهد بود.
وی ادامه داد: در این روز در مناطق مستعد غرب و جنوب کشور به ویژه در استان های لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان شاهد بارش تگرگ خواهیم بود.
ضیاییان ضمن بیان اینکه یکشنبه (۱۰ فروردین ماه) به تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود، اظهار کرد: بارندگی در شمال شرق و با شدت بیشتر در نیمه جنوبی ادامه خواهد داشت و برای برخی مناطق استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و کرمان بارش تگرگ پیش بینی می شود.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دوشنبه بارش در نیمه شرقی کشور و بخش هایی از شمال غرب با شدت بیشتر در شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود، اظهار کرد: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف است.
وی همچنین تاکید کرد: خلیج فارس به ویژه مرکز آن روز شنبه ( ۹ فروردین) مواج پیش بینی می شود.
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۸ فروردین) ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار