قانون استفاده حداکثری از توان داخلی الزام آور است

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
اراک – ایرنا – نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون استفاده حداکثری از توان و ظرفیت داخلی الزام آور است و باید در راستای تحقق رونق تولید به درستی از آن بهره برد.

به گزارش ایرنا، سید «مهدی مقدسی» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان اراک، افزود: در این قانون که ۱۰ روز گذشته به دستگاه های اجرایی متولی ابلاغ شده است اقدامات بازدارنده مورد تاکید است.
وی اظهار داشت: بر اساس این قانون هر کالایی که در کشور تولید می شود باید در سامانه به ثبت برسد تا مشابه آن به کشور وارد نشود و در هر مرحله ای که مشابه آن به کشور وارد شود برای عامل وارد کننده و دستگاه همکاری کننده در واردات مجازات در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت تولید داخلی حداکثر استفاده صورت گیرد و استاندار به عنوان نماینده عالی در استان ها بمسئولیت نظارت بهینه بر مراحل اجرای این قانون را برعهده دارد.
مقدسی افزود: این قانون در سال های گذشته نیز وجود داشت اما ساز و کارهای عملیاتی نداشت بنابراین تعهدی در اجرای آن نبود.
وی در ادامه اظهار داشت: افزود: خیز اقتصادی در شرایط سخت ککشور موضوعی است که با گفتمان هدفمند و مشارکت همه بخش ها در سایه برنامه های اصولی محقق می شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مدیران و دستگاه های اداری کشور باید بکوشند شرایط تهدید را به فرصت تبدیل کنند تا ظرفیت های داخلی به درستی رشد کرده و شکوفا شوند.
مقدسی افزود: حضور آگاهانه دانشکاه ها و مراکز تولید علم و ایده در چرخه اقتصادی و تولید کشور نیز از سرفصل هایی است که باید به صورت عملیاتی در سال جاری دنبال شودتا بتوان از شرایط سخت اقتصادی بیرون رفت.
وی اظهار داشت: استان مرکزی توانمندی تولید ۸۵ درصد از تجهیزات نفت و گاز کشور را دارد و می تواند با بهره گیری از ظرفیت دانشگا ه ...

سرخط اخبار