رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل مشکلات تجار و سرمایه گذاران، تصمیمات خوبی اتخاذ شده است،تاکید کرد: باید موانع اداری، قضائی وسیاسی از سر راه تولید و سرمایه گذاری برداشته و با اصلاح رویه ها و قوانین ،سرمایه گذاری تسهیل شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، آقای روحانی امروز سه شنبه در یکصد و شصت و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: تمام مقرراتی که مانع ایجاد می کند، باید اصلاح شوند تا سرمایه گذاران به راحتی و در کمترین زمان ممکن موفق به انجام امور مربوط به سرمایه گذاری خود شوند.
رئیس جمهور در این جلسه در پی بررسی پیامد های تأخیر در تأمین ارز سرمایه گذاران خارجی، برداشتن موانع غیرضرور و دست و پاگیر برای سرمایه گذاران خارجی را از جمله تلاش های دولت برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت بالای امنیت سرمایه گذاری، دولت برای رفع موانع حقوقی و قانونی امنیت سرمایه گذاری، به همراهی سایر دستگاه های ذیربط از جمله مجلس شورای اسلامی نیازمند است.
وی استقبال از مشارکت سرمایه های ایرانیان خارج از کشور را ضروری خواند و گفت: در شرایط فعلی که تحریم کنندگان از هرگونه فشاری فروگذار نیستند، علاقه هموطنان خارج از کشور به سرمایه گذاری در ایران، فرصت مغتنمی است که باید از آن حمایت کرد و شرایط لازم را برای اعتمادسازی و تامین امنیت سرمایه گذاری فراهم کرد.
رئیس جمهور حس امنیت سرمایه و فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری و ورود و خروج پول را از جمله مهمترین بخش های این اعتمادسازی برشمرد و اظهار داشت: باید با وضع قوانین و مقررات لازم این حس را برای افراد به وجود آورد تا با اطمینان سرمایه شان را وارد اقتصاد کشور کنند و مطمئن باشند که خطری آن را تهدید نمی کند و تضمین کافی برای استفاده از اصل و سود سرمایه وجود دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار