یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان سال چهارم دبیرستان آمادگی برای کنکور است. کنکور 1400 آزمونی است که برای مطالعه و آمادگی زمان یک ساله را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. دانش آموزان در هر رشته تحصیلی و هر تخصص باید خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. در این میان مطالعه برای دروس عمومی از جمله مهم ترین مواردی است که همیشه دانش آموزان آن را جدی نمی گیرند در صورتیکه مطالعه مداوم دروس عمومی شانس قبولی در کنکور را برای دانش آموزان بیشتر می کند. حالا اگر شما هم هیچ وقت زمان و حوصله کافی برای وقت گذاشتن روی دروس عمومی را نداشته اید، پیشنهاد می کنیم تا در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا از اهمیت دروس عمومی کنکور اطلاع دقیق تری پیدا کنید.
برای مطالعه برنامه ریزی داشته باشیم
برنامه ریزی، اولین و آخرین نکته ای است که برای مطالعه کلیه دروس عمومی و تخصصی باید به آن توجه داشت. بیشتر داوطلبان کنکور همیشه یک اشتباه بزرگ را در طول مسیر مطالعه خود تکرار می کنند و آن چیزی نیست جز عدم برنامه ریزی!
برنامه ریزی نداشتن باعث می شود تا دانش آموزان زمان بندی کافی برای مطالعه درس های تخصصی خود نداشته باشند و در نهایت مطالعه دروس عمومی را به تعویق بیندازند. اما واقعا چطور می توان برنامه ریزی مدونی برای مطالعه انجام داد؟
تهیه لیست کامل از دروس، اولین قدم برای مشخص کردن مسیر مطالعه
اولین قدم برای برنامه ریزی تهیه لیست کامل دروس و کتاب های درسی است. در این مرحله اگر هر کدام از کتاب های عمومی و تخصصی خود را در اختیار ندارید، حتما کتاب خود را از بانک کتاب به صورت آنلاین تهیه کنید تا برنامه ریزی تحصیلی خود را با منابع درسی کامل ...

سرخط اخبار