ساعت 24-یک هفته مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رقابت ها به اوج خود رسیده و مخالفان و حامیان ترامپ در دو ایالت با هم درگیر شدند.

در تازه ترین نظرسنجی های منتشر شده جو بایدن از دونالد ترامپ همچنان پیش است. نظرسنجی که توسط دالاس مورنینگ نیوز و دانشگاه تگزاس انجام شده است بایدن در ایالت تگزاس با اختلاف 3 درصدی از ترامپ پیش است. نکته مهم اینجاست که از سال 1976 در این ایالت مردم آمریکا هیچگاه به نامزد حزب دموکرات رأی نداده اند.بدین ترتیب 48% از رأی دهندگان به جو بایدن رأی دادند و 45% نیز به ترامپ رأی دادند.این نظرسنجی نشان می دهد که بایدن توانسته است نظر رأی دهندگان مستقل و همچنین لاتین تبارها را به خود جلب کند.
به گزارش گاردین، نمودار زیر که وضعیت نظرسنجی ها را از ماه آپریل تا اکتبر(ماه کنونی) نشان می دهد، بیانگر پیشتازی بایدن است.
طبق نظرسنجی تازه ای که توسط رویترز و ایپسوس از 13 تا 20 اکتبر منتشر شده 43% از حامیان بایدن در صورت پیروزی ترامپ نتایج انتخابات را نخواهند پذیرفت. طبق این نظرسنجی 41% از مردمی که خواستار پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر هستند در صورت پیروزی جو بایدن نتایج را نخواهند پذیرفت.
همچنین گفته شده است که 22% از حامیان بایدن در صورت پیروزی ترامپ اعتراض کرده و ممکن است به خیابان ها سرازیر شوند. در آن سو 16% از حامیان ترامپ در صورت باخت او به بایدن گفته اند که حاضرند در اعتراضات خیابانی و خشونت ها شرکت کنند.
به گزارش فرانس 24، طبق نظرسنجی بریتیش پولستر، یوگاو و سعودی دیلی عرب نیوز، که از 18 کشور خاورمیانه و آفریقای شمالی انجام شده است و 3097 تن در آن شرکت کرده اند، 39% خواستار پیروزی جو بایدن و تنها 12% خواستار پیروزی دونالد ترامپ هستند. وقتی که از شرکت کنندگان در این باره پرسیده شد که کدام نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار