نماینده آیت الله سیستانی به سیاستمداران عراقی هشدار داد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱
نماینده آیت الله سیستانی به سیاستمداران عراقی هشدار داد

اعتمادآنلاین| «عبدالمهدی الکربلایی» امام جمعه کربلا و نماینده آیت الله سیستانی در سخنانی در خطبه دوم نمازجمعه امروز کربلای معلا در صحن مطهر حرم امام حسین (ع)، به گروه ها و احزاب عراقی نسبت به تبعات ادامه درگیری ها و اختلافات سیاسی هشدار داد. 
الکربلایی گفت: سرگرمی طبقه سیاسی به درگیری ها و اختلافات سیاسی و دعوا سر مقام و منصب، کشور را وارد چرخه بی ثباتی و دوری سیاستمداران از مردم و هدررفت فرصت ها و نیروها کرده است. 
وی افزود: زمان آن رسیده است که از خواب غفلت بیدار شویم و هوای نفس و مطامع خود را کنار گذشته و با درس گرفتن از گذشته و درد و رنج مردم، وظایف خود را در برابر مردم و کشورمان انجام دهیم. 
نماینده آیت الله سیستانی برای چندمین بار همچنین از عشائر عراقی خواست به جای اسفتاده از زور و سلاح برای حل اختلاف میان خود، به قانون و دادگاه مراجع کنند. 
وی اختلافات میان سیاستمداران و نیز گروه های اجتماعی و عشائر را موجب ناکامی همگانی و افزایش درگیری ها و مشکلات دانست و خواستار استفاده از روش های منطقی مبتنی بر شرع و قانون و با روحیه تسامح، مودت و محبت شد.
بحران و اعتراضات تابستان گذشته در استان های جنوبی عراق به ویژه بصره علیه ضعف خدمات دولتی، بیکاری و فساد دولتی چندین کشته و زخمی بجا گذاشت و طی آن چندین مرکز دولتی، حزبی و نظامی به آتش کشیده شد و برخی ناظران نسبت به بازگشت اعتراضات با فرارسیدن فصل گرما و تشدید بحران آب و برق در این مناطق هشدار می دهند. 
اعتراضات پراکنده جوانان بصره از هفته ها پیش دوباره آغاز شده است و تاکنون به شکل پراکنده ادامه داشته است. 
منبع: ایرنا

[ مشاهده متن کامل نماینده آیت الله سیستانی به سیاستمداران عراقی هشدار داد اعتماد آنلاین ]