اقبالی: بازی بسیار سنگینی مقابل عراق خواهیم داشت/ پیراهن تیم ملی را نباید به راحتی تن هر بازیکنی کنیم

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴
کارشناس فوتبال کشورمان دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق را دشوار توصیف کرد و گفت: عراق همیشه گربه سیاه ما بوده است و باید تمرکز لازم را مقابل این تیم داشته باشیم.

- اخبار ورزشی -
مسعود اقبالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت تیم ملی ایران پیش از بازی با عراق اظهار داشت: کادر فنی جدید تیم ملی در دیدار اخیر این تیم برابر بحرین نشان داد فلسفه ای کاملاً مخالف و عکس کی روش دارد، اما به دلیل عدم شناخت کافی از بازیکنان و ظرفیت های مشابه آنها، شاهد حضور چند بازیکن تهاجمی با ویژگی های شبیه به هم در زمین بودیم.
وی افزود: به قول فرگوسن زمانی شما برنده بازی خواهید بود که چه در دفاع و چه در حمله برنده نبردهای تک به تک بوده و در تمام نقاط زمین برتری عددی داشته باشید، بنابراین ما به بحرین به خاطر این باختیم که اولین محک جدی مان بود و نشان دادیم برای اینکه مقابل عراق برنده باشیم باید سیستم دفاعی خود را محکم تر کرده و تا دقیقه 95 تمرکز لازم را داشته باشیم. برای برنده شدن باید تیم دارای کیفیت های لازم در خطوط دفاعی، میانی و حمله باشد که ما از این کیفیت ها دور هستیم. به نظرم تیم ملی ایران هنوز از چیزی که ما توقع داریم، دور است. بازی با عراق هم که مشکل تر از بحرین است و مسابقه بسیار سنگینی خواهد بود. حریف ما از چند روز پیش تمرینات خود را آغاز کرده، اما اردوی تیم ملی تازه قرار است از امروز آغاز شود، بنابراین خیلی کارمان سخت است.
سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه یادآور شد: ویلموتس هم باید به شکلی ترکیبش را بچیند که بازیکنان بخش هجومی همگی دارای یک ویژگی نباشند. در بازی با بحرین همین اشتباه را کردیم. بازیکنان خط هافبک نیز باید بتوانند فاصله بین خطوط را حفظ کنند و با پرسینگ شدید توپ های حریف را خراب کنند. اگر این اتفاق نیفتد ما آسیب پذیر خواهیم بود.
«شکست مقابل بحرین ممکن است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار