نامگذاری حجره های حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد به نام شهدا

ایکنا دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰
گروه اجتماعی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حجره های حوزه های علمیه این استان به نام شهدای روحانی مزین می شود.

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، امیرعباس آسمند، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد، روز گذشته، 29 اردیبهشت ماه در دیدار با رئیس حوزه های علمیه استان، اظهار کرد: در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای روحانی این استان، سر در حجره های حوزه های علمیه به نام این شهدای والامقام مزین می شود.
وی با بیان اینکه حوزه های علمیه و دانشگاه ها از اولویت های اصلی ما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند، افزود: تدریس 2 واحد درسی «آشنایی با دفاع مقدس» در دانشگاه ها و حوزه های علمیه از مهمترین برنامه های ما در این زمینه است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: حوزه علمیه با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برگزاری یادواره های شهدا به صورت مشارکتی تعامل و همکاری کنند.
آسمند تصریح کرد: حوزه های علمیه استان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، هر حجره را به اسم یک شهید روحانی مزین کنند.
وی با اشاره به طرح تبلیغی هجرت، عنوان کرد: روحانیون طرح هجرت می توانند درجهت انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان و مخاطبین نهایت استفاده را از این طرح انجام دهند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برنامه ریزی در جهت برپایی همایش نهضت خاطره گویی توسط فرماندهان دوران دفاع مقدس در حوزه های علمیه استان یک ضرورت است.
همچنین، حجت الاسلام سیدعبدل مؤمن موسوی، رئیس حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد نیز یادآور شد: با توجه به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: «امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، آماده ...

سرخط اخبار