ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار شهرستان دلگان گفت: آب پر حجم ذخیره شده در پشت سد ها و بندهای خاکی و بندسارها خطرساز و در وضعیت هشدار است.

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه چندین میلیون متر مکعب در تالاب جازموریان و سدها و بندهای خاکی و بندسارها ذخیره سازی شده است بیان کرد: پس از فروکش کردن سیل، وضعیت سیل بندهای خاکی در حاشیه روستاها و مزارع و محورهای مواصلاتی در وضعیت هشدار قرار دارد و بنابر این نباید به راحتی و سادگی از کنار آن گذشت و غفلت نمود.
وی افزود: چاره کار در بسیج عمومی ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی داخل استان و در صورت نیاز استان های همجوار و ترمیم بندهای خاکی و محورهای مواصلاتی قبل از بروز سیل های بعدی است.
شجاعی ادامه داد: بیشتر تخریب ها پیش از آنکه ناشی از شدت باران باشد، متوجه تخلفات عمده در ساخت و سازها، عدم رعایت حریم و بستر رودخانه ها، برداشت های غیرمجاز مصالح در حوزه زمین ها، ضعف در نظارت های ساختمانی، ایجاد بندهای خاکی خودسرانه توسط برخی اهالی منطقه و عدم توجه به منافع روستا و مزارع منطقه هست.
فرماندار دلگان اظهار داشت: بلایای طبیعی با کسی تعارف ندارد و ملاحظه و محافظه کاری هم در ذاتش نیست، بنابراین می بایست از هم اکنون به فکر تدبیر و علاج واقعه قبل از وقوع باشیم.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار