عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: سردار سلیمانی در درستی هیچ کدام از فرمایشات رهبری شک نکرد و همواره بر این باور بود صلاح جامعه در این است که فرمایشات رهبر انقلاب باید اجرا شود.

به گزارش مشرق، سعدالله زارعی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و تحلیلگر مسائل سیاسی در مراسم گرامیداشت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و وقایع اخیر که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی حاج قاسم سلیمانی را دارای مکتب می دانستند، افزود : مکتب به معنای جمع جهان بینی و ایدئولوژی است. برخی ایدئولوژی دارند اما جهان بینی ندارند؛ برخی نیز جهان بین هستند اما ایدئولوژی ندارند.
زارعی با تأکید بر اینکه یکی از ویژگی های شهید سلیمانی شناسایی مسئله و نکته اصلی در هر موضوع بود، گفت: برخی ۳۰ مسئله را مورد هدف قرار می دهند اما هیچ دستاوردی ندارند. اما این شهید بزرگوار یک نقطه را انتخاب می کرد و برای رسیدن به آن تلاش می کرد.
این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: در ماجرای انفصال کردستان عراق از این کشور که آغاز تجزیه طلبی کردها در منطقه بود.
زارعی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی وقتی به یک جمع بندی می رسید و رهبر معظم انقلاب اسلامی موافق آن بودند؛ هیچ قدرتی جلودار این شهید بزرگوار نبود.
این تحلیل گر سیاسی ادامه داد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در درستی هیچ کدام از فرمایشات رهبری شک نکرد و همواره بر این باور بود صلاح جامعه در این است که فرمایشات ایشان باید اجرا شود. این شهید بزرگوار در اجرای فرمایشات رهبری می رفت و با کلید فتح باز می گشت.
وی بابیان اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای برگزاری یک عملیات خود در صحنه حاضر می شد، افزود: این شهید بزرگوار همواره اهل مشورت بود اما خود دارای دقت نظر بود و وقتی نظر می داد، نظر ایشان حاکم بر نظر مشاورین بود.
زارعی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی رهبر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار