وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اولین بار در کشور از بازار سرمایه اعتبار لازم برای پیش برد ساخت آزادراه حرم تا حرم انجام شد و این بزرگراه تاثیر ژرفی بر امنیت و کیفیت حمل ونقل کشور دارد.

به گزارش تجارت نیوز ، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای حمل ونقل و مسکن استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری گفت: موضوعی که در این شرایط اهمیت دارد این است که به کوری چشم دشمنان و با وجود تمام مزاحمت ها و موانع استکبار بر سر راه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، چرخ سازندگی و توسعه کاملا فعال و در حرکت است.
وی با اشاره به اینکه در وزارت راه و شهرسازی سه محور اساسی در دستور کار قرار دارد افزود: توسعه زمین و مسکن و شهرسازی، محرومیت زدایی و توازن خدمات و تسریع در انجام پروژه هایی که در توسعه کشور تاثیر دارد محورهای مورد نظر است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط سختی که بودجه دولت کاهش یافته و تورم و افزایش قیمت ها توان کاری دولت را کاهش داده است، سعی شد با جذب اعتبار از منابع دیگر پیشرفت پروژه ها متوقف نشود.
اسلامی افزود: با ایجاد فرصت، تامین مالی از بازار سرمایه انجام شد و برای پیش برد پروژه های مربوط به راه ها و بزرگراه ها، از منابع غیردولتی بودجه تامین شد.
اسلامی گفت: با تلاش وسیع وزارت راه و شهرسازی، لایحه بودجه تعریف شد و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه شد تا تداوم پروژه های راه و شهرسازی کشور در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: در ۲ سال اخیر تحرکات خوبی در پیشرفت پروژه ها اتفاق افتاد که به وضوح قابل رویت است.
اسلامی گفت: مصوب شد ۲۷ کیلومتر باقی مانده از محور فیروزکوه سمنان با تعیین پیمانکار تا حداکثر ۳۰ ماه بعد از عقد قرارداد کامل شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در خصوص تامین زمین برای اقدام ملی مسکن، اختیار به استاندار سمنان واگذار می شود و از هر طریق ممکن این زمین ها تامین شود.
وزیر راه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار