خواهش علم الهدی از خواهران ولنگار

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: از بعضی خواهران که حالت ولنگار دارند، خواهش می کنم اگر به هیچ جهت توجیه نمی شوید به دلیل عشق فاطمه (س) با حجاب شوید.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام هشتم (ع) گفت: امیدوار هستم بخاطر این ایام پرفضیلت از رأفت خاصه امام هشتم (ع) بهره مند شویم.
وی ادامه داد: یکی از خصوصیات سیره امام هشتم (ع) و به تعبیر دیگر یکی از معجزات امام رضا (ع) تبدیل تهدید ها به فرصت ها است. این معجزه ای است که از امام هشتم (ع) از روزی که به خراسان آمدند؛ در مقاطع مختلف به ظهور پیوسته است که به وسیله امام رضا تهدید ها به فرصت ها مبدل می شود. اصل انتقال امام هشتم (ع) از مدینه به خراسان یک جریان تحمیلی به وسیله طاغوت زمان بود، اما وجود مقدس امام هشتم (ع) این انتقال تحمیلی را به حرکتی مقدس تبدیل کردند و این سفر هجرتی بود که نقطه عطف در تاریخ اسلام شد و یک منطقه وسیع خراسان به عنوان پایگاه و جولانگاه شیعه درآمد.
وی افزود: هرجا دشمن حرکتی کرد این به فرصت مبدل شد و زمینه جهانی سازی اسلام و فرج امام زمان (ع) نیز از هجرت امام رضا شروع شد که پشت سر امام رضا امامزاده ها آمدند و این سرزمین سرزمین شیعه شد.
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس با تاکید بر اینکه این تبدیل تهدید و ضربه دشمن تا امروز در کنار مرقد مطهر وجود دارد، گفت: در ۸۴ سال قبل یک حرکت سرکوبرگانه ای توسط رضاخان در کنار قبر امام هشتم (ع) صورت گرفت و گوهرشاد بصورت قتل گاه درآمد و کسانی که با کشف حجاب مبارزه می کردند به خاک و خون کشیده شدند و رضاخان فکر کرد با این کشتار مساله کشف حجاب به عنوان ...

سرخط اخبار