انتقاد رئیس دانشگاه آزاد از نبود مهارت در فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دانشگاه های کشور، مهارت های لازم به دانشجویان داده نمی شود و دانشجویان مدرک لیسانس می گیرند، اما توانایی پرداختن به حل مسئله را ندارند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم سی و هفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه در جمع خبرنگاران، با تشریح برنامه های این دانشگاه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: کشور و انقلاب اسلامی وارد دومین گام خود شده است و همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی با تحول مدیریتی که داشته، گام دومی را در نظر گرفته ایم تا مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده، حرکت کنیم.
وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی، چهار نوع آمایش را در نظر گرفته ایم که شامل آمایش پژوهشی، آموزشی، مهارتی و فناورانه میشود، در این آمایش ها با توجه به اهمیت اقتصاد شهری، دانشگاه آزاد اسلامی این قابلیت را دارد تا دانشگاهی باشد که به صورت کارآمد در خدمت اقتصاد و بالابردن بهره وری و بسترسازی اشتغال دانش بنیان باشد.
ولایتی: پیاده سازی تزکیه و تعلیم توأمان توقع رهبری از دانشگاه آزاد است
حجت الاسلام رستمی: منتظر تحولات جدی تر از دانشگاه آزاد برای مسائل بزرگ کشور هستیم
عاملی: در یک سال اخیر دریافتم به دانشگاه آزاد آنطور که باید توجه نشده است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ما در حوزه آموزش، هر شهر را احصا کردیم تا ببینیم اقتصاد آن مبتنی بر چیست و براساس آن، تغییراتی را در آموزش و رشته های دانشگاهی آن شهرها ایجاد کرده ایم، در واقع می خواهیم دانشجویان هر شهر متناسب با اقتصاد آن شهر تربیت شوند. 
طهرانچی با اشاره به حوزه علوم انسانی خاطرنشان کرد: بومی سازی و تعالی علوم انسانی جزو مهم ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98 است، یکی از ضعف هایی که آموزش عالی کشور ...

سرخط اخبار