یک تحلیلگر بازار سکه گفت: به دلیل ورود تقاضای جدید به بازار ارز به دلیل نزدیک شدن به ایام اربعین و سفر به عراق، قیمت ارز طی یک هفته گذشته دچار نوسان جزیی شده و افزایش یافته، در واقع افزایش نرخ ارز اثرگذاری کاهش قیمت جهانی طلا در بازار داخل را خنثی کرده است.

به گزارش تجارت نیوز ، محمد کشتی آرای، تحلیلگر بازار سکه درباره قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر گفت: قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در دو روز گذشته کاهش یافته اما این کاهش به دلایلی زمینه افت قیمت طلا و سکه در بازار داخل کشور را فراهم نکرده است.
وی با بیان اینکه در هفته گذشته قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۱ دلار کاهش یافت، اظهار کرد: علاوه بر این، این شاخص بیش هشت دلار افت کرده است. در مجموع در یک هفته قیمت جهانی طلا بیش از ۳۰ دلار کاهش یافته است.
کشتی آرای تصریح کرد: اما در بازار داخل رویه دیگری در جریان است. به دلیل ورود تقاضای جدید به بازار ارز به دلیل نزدیک شدن به ایام اربعین و سفر به عراق، قیمت ارز طی یک هفته گذشته دچار نوسان جزیی شده و افزایش یافته است. در واقع افزایش نرخ ارز اثرگذاری کاهش قیمت جهانی طلا در بازار داخل را خنثی کرده است.
وی افزود: می توان گفت بازار به طور کلی به ثبات نسبی رسیده است. تقاضا، میل به خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه کاهش یافته است و همین عامل زمینه عدم افزایش یا کاهش قیمت در بازار را فراهم کرده است.
این تحلیلگر بازار سکه گفت: طی یک هفته گذشته قیمت طلا و سکه در بازار ایران یک درصد نوسان داشته است به معنا که یک درصد به قیمت اضافه شده و یک درصد کم شده است، این نوسان یک درصدی از نظر من ثبات است و به نظر می رسد این ثبات تا پایان هفته ادامه پیدا کند هرچند پیش بینی بازار با توجه به تحرک مجموعه عوامل به سختی ممکن است.
وی بیان کرد: این تحولات اقتصادی و سیاسی است که روند قیمت در بازار را تحت تاثیر قرار می دهد. از سوی دیگر قیمت جهانی طلا و قیمت ارز در بازار داخل هم مطرح است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار