همسان سازی حقوق بازنشستگان بالاخره به سرانجام رسید و بازنشستگان لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی می توانند حقوقی برابر دریافت کنند.

روزنامه ایران: همسان سازی حقوق بازنشستگان بالاخره به سرانجام رسید و بازنشستگان لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی می توانند حقوقی برابر دریافت کنند.
14 سال بود که موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان مطرح شده بود و هر ساله قول افزایش حقوق بازنشستگان داده می شد اما در تمام این سال ها با دلایل مختلف طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان به سرانجام نرسید، ولی در سال پایانی دولت با وجود محدودیت های منابع مالی این طرح اجرایی شد.
با اجرای طرح یاد شده به طور متوسط یک میلیون و ۵۰۰ تا 800 هزار تومان به حقوق هر بازنشسته اضافه خواهد شد بدین جهت حداقل دریافتی بازنشستگان کشوری با ٣٠ سال سابقه کار بین 3 میلیون و ۵۰۰ تا 3 میلیون و 700 هزارتومان و بازنشستگان لشکری از ۴ میلیون و ۵۰۰ تا 4 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.
کیومرث سرمدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: «همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از اتفاق های بسیار مثبتی بود که در دولت روحانی انجام شد و این امر می تواند شکاف پیش آمده بین گروه های بازنشسته را کم کند، بازنشستگان برای امرار معاش و پوشش هزینه زندگی، مشکلات زیادی دارند. لذا برابری حقوق که اخیراً اتفاق افتاده می تواند بخش کوچکی از مشکلات بازنشستگان را برطرف کند.»
او ادامه داد: «حقوق بازنشستگان در طرح همسان سازی تقریباً 70 درصد افزایش پیدا کرد و این موضوع در شرایطی که قیمت کالا در مسیر رشد قرار گرفته است بسیار مهم بود، اما قطعاً همسان سازی صورت گرفته نمی تواند تمام چالش های این گروه را از بین ببرد. لذا باید با یک برنامه ریزی دقیق به سمت افزایش حقوق بازنشستگان حرکت کنیم.»
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار