ساعت 24-با وجود اینکه تیم ملی والیبال ایران در سال های گذشته از روزهایی که بازی های شادابی را به نمایش می گذاشت فاصله گرفته و در سال آینده هم باید در المپیک شرکت کند اما هنوز تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص نشده و فدراسیون تازه به این نتیجه رسیده که نفر اول تیم ملی باید خارجی باشد.

اوایل سال 99 بود که فدراسیون والیبال با ایگور کولاکوویچ قطع همکاری کرد و تصمیم گرفت برای بازی های المپیک از مربی جدید استفاده کند. صرف نظر از چگونگی و علت اصلی رفتن ایگور از تیم ملی، اولین مسئله ای که بعد از این قطع همکاری به وجود آمد این بود که سرمربی باید داخلی باشد یا خارجی؟
چندماه پیش محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال از انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی بزرگسالان خبر داد و حتی نام بهروز عطایی و پیمان اکبری هم به عنوان دو گزینه اصلی هدایت ملی پوشان مطرح شد. بسیاری از کارشناسان همسو با فدراسیون معقتقد بودند که مربیان ایرانی توانایی نشستن روی نیمکت تیم ملی بزرگسالان را دارند.
در آن مقطع انتقاداتی نسبت به این تصمیم فدراسیون صورت گرفت چرا که حواشی و نتایج انتخاب گزینه ایرانی با وجود توانایی های سرمربیان وطنی می توانست تیم ملی را متضرر کند. به هرشکلی که بود فدراسیون والیبال چند روز پیش نظر خود را کاملا تغییر داد و اعلام کرد گزینه های خارجی را برای تیم ملی درنظر گرفته است!
آلکنو گزینه هست یانه؟!
در حالی که رسانه ها از ولادیمیر آلکنو مربی روس به عنوان گزینه اصلی هدایت تیم ملی نام بردند اما فدراسیون تمام اسامی منتشر شده را تکذیب کرد. البته در پایان جلسه کمیته فنی فدراسیون و نهایی شدن نام پنج سرمربی کاندیداها در کمال تعجب نام آلکنو نیز دیده می شد! البته این اولین بار نیست که فدراسیون چنین ناهماهنگی را به نمایش می گذارد. بعد از رفتن کولاکوویچ که صحبت از مربی ایرانی بود از ولاسکو به عنوان مشاور آینده سرمربی ایرانی تیم ملی نام برده شد. در آن زمان داورزنی مذاکره با ولاسکو را تایید کرد اما در همان روز میلاد تقوی دبیر فدراسیون ...

سرخط اخبار