انتقال ناگهانی و شتاب زده کتابخانه آکادمی ملی المپیک به ساختمان کمیته ملی المپیک، باعث تعجب بسیاری شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بعد از مدت ها سرپرستی فضل الله باقرزاده در آکادمی ملی المپیک، اسفندماه سال گذشته رضا قراخانلو به عنوان رئیس آکادمی معرفی شد.
قراخانلو در مدت زمان حضورش در آکادمی با چالش های زیادی روبه رو بود که می توان به حادثه آتش سوزی و فوت و مجروح شدن تعدادی از همو طنان کشورمان به عنوان مهمترین موضوع اشاره کرد. قراخانلو در مدت حضورش در آکادمی مشکلاتی هم برای فعالیت داشت که این مسئله همچنان به قوت خود باقیست و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به دنبال حل مشکل است.
تیرماه امسال صحبت هایی در خصوص تغییر رئیس آکادمی به گوش رسید؛ هر چند سرپرست دبیرکلی کمیته این خبر را رد کرد.
* تغییر ناگهانی و دلایلی مبهم
موضوعی که اخیراً در آکادمی ملی المپیک مطرح شده و عجیب به نظر می رسد، تعطیلی ناگهانی کتابخانه است که اسناد مهم پژوهشی از جمله اسناد مربوط به برگزاری رویدادهای مهم مانند بازی های آسیایی تهران، در آن نگهداری می شود.
شنیده شده این کتابخانه تعطیل و به کمیته ملی المپیک منتقل شده؛ در حالی که آکادمی مرکز مهم آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی به شمار می رود و با توجه به ماهیت کتابخانه، باید در آکادمی جانمایی شود تا همیشه در دسترس باشد. البته شنیده می شود قرار است این کتابخانه به رستوران تبدیل شود؛ در حالی که هتل آکادمی خود مجهز به این تجهیزات است. ظاهرا محل کتابخانه هم برای دورهمی و اجتماع پیشکسوتان در نظر گرفته شده. 
برای پیگیری دلیل این تغییرات و جابجایی، خبرنگار خبرگزاری فارس، تماسی را با رضا قراخانلو رئیس آکادمی و کردبچه مسئول کتابخانه گرفت که موفق به صحبت کردن با هیچ کدام نشد.
* کتابخانه ای ...

سرخط اخبار