تهران در روزهای نخست جنگ در قره باغ با دیپلماسی به طرف های درگیر هشدار داد که از خطوط قرمز عبور نکنند اما زمانی که دید گوش شنوایی نیست یگان های نظامی آماده واکنش را در مناطق مرزی مستقر کرد.

سرویس جهان مشرق؛ هر روز که از جنگ در منطقه «قره باع» در شمال رود «ارس» می گذرد جزئیات بیشتری از برنامه ریزی ها و اهداف دولت ها و رژیم هایی که به دنبال آتش افروزی و ماجراجویی در منطقه به ویژه در نزدیکی مرزهای کشورمان هستند، فاش می شود.
ورود صدها تن از عناصر گروهک های تروریستی از مناطق اشغالی شمال غرب سوریه به خطوط درگیری ها در منطقه قره باغ و شلیک متوالی گلوله های جنگی به سمت مناطق مرزی شمال غرب کشورمان نشانه های آشکار از تحرکات دولت های خارجی در منطقه قفقاز بود که البته از چشم ایران دور نماند.
عناصر ائتلاف غربی - عبری همزمان اهداف پنهان ضد ایرانی را هم دنبال کردند که با واکنش قاطع مواجه شدند و برای پرداختن به جزئیات بیشتر از این که چگونه آنان در همان ابتدا در شمال غرب کشورمان قیچی شدند فرصت کافی وجود دارد اما در مجموع طرف های خارجی متوجه شدند که منطقه در اشراف و رصد دقیق کامل نیروهای حافظ ایران است.
در تهران با وجود این که همه می دانستند در شمال رود ارس چه می گذرد و پشت پرده تحرکات ائتلاف ضد ایرانی به نمایندگی آذربایجان، ترکیه، رژیم صهیونیستی و عناصر تکفیری در نزدیکی مرزها و حتی در استان های شمال غرب چیست، نخست ترجیح داده شد که پیام ها از طریق دیپلماتیک منتقل شود.
دستگاه دیپلماسی کشورمان چندین مرتبه نسبت به تحولات در منطقه قفقاز موضع گیری و هشدار داد اما زمانی که پیشروی نظامیان آذربایجانی و عناصر تروریستی در منطقه قره باغ به ویژه در نزدیکی مرزهای مشترک کشورمان سرعت زیادی گرفت واکنش های تهران تغییر کرد.
همزمان با این پیشروی های خطرناک و معنی دار در جنوب قره باغ و تمرکز در امتداد مرز ایران، (سیطره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار