تهران- ایرنا- دولت تدبیر و امید در سال گذشته وعده کاهش زمان مسافرت به مقصد شمال را با افتتاح دو پروژه مهم بر زمین مانده یکی «قطعه یک آزادراه تهران- شمال» و دیگری ادامه «آزادراه همت» عملیاتی کرد.

پروژه «آزادراه تهران- شمال» با ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه «آزادراه همت» تنها با ۳ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت روحانی داده شد اما هر دو آزادراه در ماههای آخرین سال ۹۸ و با وجود کاهش درآمدهای نفتی و ارزی دولت، افتتاح و اکنون زیر بارترافیک است.
افتتاح هفت آزادراه در دولت دوازدهم در دستور کار بود که قطعه چهار آزادراه تبریز- ارومیه، منطقه یک آزادراه تهران-شمال و قطعه های ۲ و ۳ آزادراه همت-کرج سال گذشته افتتاح شد.
برای این آزادراه ها تاکنون حدود ۹ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ارزش روز آنها حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان است.
آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، آزادراه اصفهان- شیراز و آزادراه اراک-خرم آباد، چهار آزادراه دیگری است که قرار است تا پایان دولت مورد بهره برداری قرار گیرد. 
در این میان ساماندهی ترافیک پایتخت و استان البرز و همچنین کوتاه کردن زمان سفر به شمال، یکی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید بود که با افتتاح یکی از مهم ترین گذرگاه های مواصلاتی دو استان تهران و البرز«آزادراه همت» محقق شد.
روزهای پایانی سال گذشته، آزادراه همت به کرج متصل شد تا بخش فراوانی از توقف های طولانی در مسیر تهران به کرج را از بین ببرد؛ این پروژه مهم که برای انتقال ساکنان کرج به تهران و بالعکس اهمیت زیادی دارد از سال ۸۸ روی زمین مانده بود و در زمانی که دولت تدبیر و امید آن را تحویل گرفت تنها ۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
طول این آزادراه ۱۴.۵ کیلومتر است و بهره برداری از آن تاثیر بسیاری در کاهش ترافیک فعلی تهران و استان البرز گذاشته است.
با بهره برداری از این آزادراه ۳۵ درصد از بار ترافیکی جاده های مواصلاتی استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار