معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت : اجرای برنامه های اقتصادی و طرح های عمرانی در کشور نشان می دهد که تحریم های آمریکا شکست خورده است.

به گزارش گروه روی خط خبر خبرگزاری برنا، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی مازندران در ساری گفت : آمریکا با تحریم ایران به دنبال متوقف کردن تمام برنامه های اقتصادی و زیرساختی کشورمان بود ولی با وجود تحریم های شدید و بسته شدن تمام راه های مبادلات بانکی و انتقال ارز ، برنامه های توسعه ای و اقتصادی کشور متوقف نشد و ادامه یافت.
وی گفت : مبادلات ارزی ایران در حوزه صادرات و واردات سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بود که با تحریم نفت ، بخش زیادی از این مبادلات مالی متوقف شد ولی سازندگی کشور متوقف نشد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود : امروز در حالی که با این تحریم ها حتی انتقال ارز ناشی از صادرات غیرنفتی نیز بسته شد و جلوی انتقال ارز برای خرید داروی کرونا و بیماران خاص نیز گرفته می شود ، ولی ما موفق شدیم با همه دشواری ها برنامه های اقتصادی و توسعه ای کشور را پیش ببریم و حتی پرداخت حقوق و یارانه نیر سر وقت انجام شده است.
معاون رییس جمهوری با تاکید بر این که آمریکا انتظار داشت با تحریم شدید ، دولت در پرداخت حقوق و یارانه نیز با مشکل مواجه شود ، گفت : هیچ یک از برنامه ها و آرزوهایشان محقق نشد و امروز کناره گیری یا برکناری جان بولتون و هوک که از مسئولان حوزه تحریم ایران بودند به عنوان شکست تحریم در سطح بین المللی تحلیل می شود.
نوبخت یکی از مهم ترین عوامل شکست تحریم های آمریکا را مقاومت مردم دانست و افزود : ملت ما با وجود سخت شدن شرایط اقتصادی با مقاومت تحریم را به شکست کشاندند.
وی افزود : به هر حال با شکست تحریم بزودی گشایش اقتصادی در کشور صورت می گیرد . دولت نیز تلاش می کند با وجود محدودیت های مالی برنامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار