یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورتی که مقررات ابلاغی در بازار سرمایه در جهت حمایت از تولید باشد، اثر آن را به صورت رونق در بازار سهام، مشاهده می کنیم.

آقای محمد کفاش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما درخصوص اقداماتی که باید در جهت رونق بازار سرمایه انجام شود، افزود: کمک به شفافیت و نقدینگی بازار، آموزش همگانی بورس برای همه، ترویج سرمایه گذاری های غیرمستقیم و هدایت به سمت صندوق های سرمایه گذاری، پایین آوردن نرخ سود بانکی، فرهنگ سازی سپردن سرمایه ها به افراد متخصص و جلوگیری از ابلاغ قوانین خلق الساعه برای بازار سرمایه از جمله اقداماتی است که می توانیم برای رونق بازار سرمایه انجام دهیم.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه با بازار های دیگر متفاوت است، گفت: وقتی افزایش قیمت در بازار های دیگر اتفاق می افتد، این اتفاق در بازار سرمایه با تاخیر همراه است، زیرا تا زمانی که شرکت ها با قیمت های جدید کار کنند و اثر قیمت ها روی قیمت سهام مشخص شود، باید زمانی بگذرد
آقای کفاش افزود: بازار سرمایه همیشه با یک فاصله زمانی نسبت به بازار های دیگر حرکت می کند، زیرا در بازار سرمایه فاکتور های دیگری مانند قوانین و مقررات حاکم بر این بازار هم تاثیرگذار است که باید در وضع این قوانین و مقررات بسیار دقت شود.
وی درخصوص واریز مبلغ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: این اتفاق بسیار خوبی است، زیرا نشان می دهد که مسئولان برای حمایت از بازار سرمایه تصمیم جدی دارند.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: اگرچه این مبلغ واریزشده در مقایسه با گردش معاملات روزانه بازار بورس مبلغ ناچیزی است، اما از لحاظ روانی برای سهامداران مفید است.
آقای کفاش اضافه کرد: امیدواریم مبلغ واریزشده به خوبی مدیریت شود و در جهت حمایت از بازار استفاده شود، زیرا توانایی لازم در مدیران صندوق توسعه بازار وجود دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار