کارشناس مسائل نظامی ناتو در گفتگو با فرانس 24

اظهارات مکرون نشان داد ناتو در داخل با تنش مواجه است

واحد مرکزی خبر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۳
فرانس 24: رئیس جمهوری فرانسه از عملکرد ناتو انتقاد کرد و از مرگ مغزی پیمان آتلانتیک شمالی سخن به میان آ​ورد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، از نظر کارشناس فرانسوی اظهارات رئیس جمهوری فرانسه از وجود تنش در پیمان آتلانتیک شمالی حکایت دارد.
شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از عملکرد ناتو انتقاد کرد و از مرگ مغزی پیمان آتلانتیک شمالی سخن به میان آ​ورد.
تنش حاکم بر ساختار امنیت بین المللی اتفاق تازه ای نیست
مجری از گیوم لاسکونجاریاس Guilaume Lasconjarias کارشناس مسایل نظامی ناتو در باره مصاحبه رئیس جمهوری فرانسه درباره ناتو و پیام مکرون در این مصاحبه ها و اظهاراتش سوال کرد.
کارشناس پاسخ داد: ​اول باید ببینیم که وی با این حرف ها چه کسانی را مخاطب قرار داده است. وقتی به واکنش های زنجیره ای پس از اظهارات عصر دیروز مکرون نگاه می کنیم، دو نکته در آن مشاهده می شود. اول نوعی نگرانی از اروپای شرقی. وی از جدایی اروپای شرقی (از اروپای غربی) در زمینه رابطه اروپا با آمریکا در ناتو نگران است. به این معنی که بدون آمریکا، اروپایی ها (به دلیل تفرقه) اروپا را به حال خود رها خواهند کرد. دوم، پرسشی که از مدت ها قبل و از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا مطرح است این است که اروپا بدون آمریکا چه وضعی خواهد داشت. این سوال درست مثل سوالی است که اروپایی ها در مورد برگزیت از خود می پرسند. اروپایی ها از خود سوال می کنند که اروپا بدون انگلیس چه وضعیتی خواهد داشت و چه خواهد کرد؟ البته تنش حاکم بر ساختار امنیت بین المللی اتفاق تازه ای نیست.
بحران در ناتو
مجری پرسید: شما به واکنش ها نسبت به اظهارات مکرون اشاره کردید. آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان اظهارات مکرون را تند و تندروی توصیف کرد. اما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار