ایسنا/خراسان رضوی معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: نظر رسمی من این است که اصلا نیازی به تعطیلی مدارس برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا نیست.

علیرضا رئیسی، امشب در جمع خبرنگاران در حاشیه جشن هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان کرد: امسال یکی از ویژگی های آنفلوآنزا این بود که سه هفته زودتر شروع شد. به صورت فصلی ما آنفلوآنزا را داریم و هیچ سالی نبوده که آنفلوآنزا نداشته باشیم. نوع آنفلوآنزا تقریبا مانند آنفلوآنزای سال ۹۴ بود که نسبت به دیگر سال ها متفاوت بود. این ویروس، ویروس مهاجمی بود که شایع شد و پیش بینی ما این است که تا یک هفته یا 10 روز دیگر ادامه داشته باشد.
وی افزود: سیری که این ویروس از دیروز تا امروز در کشور داشته کاهشی بوده و افزایش یابنده نیست. در کشور‍ های قطر، عمان، امارات، افغانستان، عراق و پاکستان این ویروس وجود دارد و اگر کسانی می خواهند در این کشورها رفت وآمد کنند باید مراقب باشند.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه «بیش از 4200 نفر به دلیل آنفلوآنزا و بیماریهای تنفسی در کشور بستری شده اند»، اظهار کرد: بیشتر، افراد بالای ۶۵ سال، مادران باردار، بیماران سرطانی، بیماران مزمن کلیوی، بیماران تنفسی و افرادی که داروهای سرکوب گر ایمنی استفاده می کنند، در برابر این ویروس آسیب پذیرند و هدف این ویروس هستند. به همین دلیل تاکید ما این است که اگر افراد نیاز به واکسن زدن ندارند، واکسن نزنند، مگر در یک کدام از این دسته ها قرار گیرند.
رئیسی تصریح کرد: در یک هفته یعنی از دوم تا هشتم آذر، ۱۹ فوتی داشته ایم و قبل از آن تاریخ ۳۷ نفر بوده اند. آمار دیگر فوتی ها یکشنبه اعلام می شود. در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، مجموعا ۱۳ فوتی داشته ایم، اما بیشترین میزان بیماری در مازندران، آذربایجان شرقی، گیلان و کرمان بوده و کهگیلویه و بویر احمد هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار