سازمان برنامه و بودجه: دولت نگاه ویژه ای به پرداخت مطالبات قانونی و به حق فرهنگیان دارد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: بخش بزرگی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شده است چراکه دولت نگاه ویژه به پرداخت مطالبات قانونی و به حق فرهنگیان دارد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به خبر منتشر شده امروز در این خبرگزاری با عنوان «دولت اراده ای برای پرداخت مطالبات فرهنگیان ندارد»، جوابیه ای ارسال کرد که عین متن جوابیه در ذیل می آید.
در این جوابیه آمده است: پیرو انتشار مطلب مورخ 1398/6/20 آن خبرگزاری با عنوان «دولت اراده ای برای پرداخت مطالبات فرهنگیان ندارد» از قول جناب آقای ضیاءاله اعزازی، عضو محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی؛ توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی به ویژه جامعه فرهنگیان عزیز، ارسال می شود. خواهشمند است این جوابیه به نحو شایسته به اطلاع خوانندگان گرامی رسانده شود.
اقلام هزینه ای که با عنوان مطالبات در آموزش و پرورش قابل طرح است عمدتاً مطالبات مربوط به ردیف هزینه ای ادارات کل آموزش و پرورش استان هاست که همه ساله با وجود ابلاغ اعتبار بیش از 100 درصد آن (غالباً تا سقف 110 درصد)، به سال بعد منتقل می شود. در سال گذشته نیز، اعتبار مصوب و ابلاغی ردیف هزینه ای ادارات کل آموزش و پرورش استان ها بالغ بر 331،534 میلیارد ریال بوده است که با استفاده از ظرفیت قانونی بند(ط) ماده(28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)، در طول سال به رقم 359،285 میلیارد ریال( 3 /108 درصد اعتبار مصوب) افزایش یافته و به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
به عبارت دیگر 3/8 درصد بیشتر از اعتبار مصوب مجلس محترم شورای اسلامی، به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد که تا پایان سال مبلغ 358,720 میلیارد ریال (2 /108 درصد) آن توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان ها هزینه گردید.
دولت اراده ای برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار