تداوم وضع و پایداری بیماری کرونا در مازندران با بی توجهی مردم و مسئولان به شیوه نامه های بهداشتی همچنان تداوم دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران ؛ بی توجهی برخی مردم و مسئولان به شیوه نامه های بهداشتی با گذشت حدود ۸ ماه همچنان در مازندران تداوم دارد و این وضع باعث شد تا شمار بستری های روزانه کرونایی در استان دوباره روند افزایشی یابد.
هنوز نه آمار مبتلایان کرونا کمتر و نه واکسن آن تولید شده ، اما تاملی بر رفتار عموم مردم حکایت از این دارد که کرونا ، عادی تر از آن شده است که افراد برای آن محدودیتی برای خود قائل شوند.
بساط دست فروشان در کنار خیابان ، پاساژ ها و فروشگاه های بزرگ در فضا های سربسته، رستوران ها و بوستان ها همان حالت عادی را دارند.
تنها نشانه مبتنی بر رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک است که در بیشتر مواقع آن هم دیده نمی شود و یا به طور مدام بین ماندن روی دهان و بینی یا زیر چانه سرگردان است.
اما آنچه اکنون بیشتر مشهود است، درصد رعایت شیوه نامه ها کاهش یافته است و وضع قرمز در بیشتر شهر ها استمرار دارد.
هرچند در کنار این حساسیت رسانه ای، نگرانی و دغدغه مسوولان و برخی خانواده ها در این زمینه وجود دارد، اما دغدغه کرونا برای آنان بسیار کمرنگ شده و با توجه به طولانی شدن زمان شیوع، بسیاری از موارد لازم برای پیشگیری از بیماری را رعایت نمی کنند.
فروشگاه بزرگ چند طبقه ای در بیشتر شهر های مازندران به خصوص آمل، شلوغ های خاص خودش را دارد، عبوری گذرا از راسته بازار قدیمی شهر آمل و نیز هسته مرکزی این شهر تردد بیش از حد تصور شهروندان را نشان می دهد.
رستوران ها و دیگر مراکز عرضه مواد غذایی هم حکایت بهتری نسبت به فروشگاه ها و پاساژ ها ندارند.
بیشتر بخوانید:
شناسایی ۱۱۴ بیمار کرونایی تازه مبتلا در مازندران
ناقوس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار