مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد: تعدادی از واحدهای مسکونی مربوط به طرح اقدام ملی مسکن در شهر سیرجان به اتمام رسیده و در مرحله محوطه سازی است که در روزهای آتی نخستین افتتاح این طرح ملی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «علی نبیان» گفت: تیم پنج نفره در تمامی استان ها، همه زمین های سازمان ملی زمین و مسکن با نوع کاربری، اراضی در محدوده و یا حرایم را شناسایی و تعیین کرد که بر اساس ماده ۶ قانون ساماندهی، کدامیک از اراضی برای ساخت و ساز مناسب است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: با مجموعه مطالعات و بررسی های انجام شده، هم اکنون وزارت راه و شهرسازی اطلاع کاملی از موجودی اراضی با نوع کاربری سازمان ملی زمین و مسکن در سراسر کشور دارد.
وی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی به منظور سرعت دادن به امر تولید مسکن، توضیح داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان همکار وزارتخانه و به عنوان کارگزار سازمان ملی زمین و مسکن، زمین های تخصیص یافته اقدام ملی را در شهرهای کوچک با همکاری نهادهای دیگر از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث می کند و در اختیار دهک های یک تا سه قرار می دهد. همچنین، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت بخشی از واحدهای مسکونی اقدام ملی مسکن برای دهک های ۴ تا ۷ نیز بر اساس برنامه ریزی برعهده دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از رفع موانع همکاری این وزارتخانه و بنیاد مسکن در استان ها خبر داد و گفت: ابلاغیه ای به تمامی استان ها صادر شده و بر اساس آن اداره کل راه و شهرسازی استان ها مکلف هستند اراضی شناسایی شده برای احداث مسکن ملی را در شهرهای کوچک در اختیار بنیاد مسکن بر اساس تیپ قراردادی قرار دهند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: علاوه بر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که می تواند ساخت وساز را انجام دهد به دستور وزیر راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری