هرگز بدون جوراب کفش نپوشید/ چه خطری گیاه خواران را تهدید می کند؟/ رفع درد جسمانی حاصل از ورزش با کافئین

باشگاه خبرنگاران پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲

بررسی های اخیر دانشمندان نشان می دهد خطر بروز پارکینسون در افرادی که آپاندیسیت شان را برداشته اند، بیشتر از افراد عادی است.
به گزارش خبرنگار  حوزه  کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، در این گزارش جدیدترین دانستنی های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید، را دنبال می کنیم.
زینک یا روی یک ریزمغذی ضروری است که در عملکردهای زیادی از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارد؛ این ماده معدنی در صدف ها و گوشت قرمز به وفور یافت می شود، همچنین برای حس چشایی و شنوایی ضروری است. بررسی ها نشان داده که کمبود روی عامل اصلی اختلال در ذائقه و حس چشایی است.
این مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به اختلال در حس چشایی ممکن است در جذب روی دچار نقص و مشکل باشند. در حالی که لوبیاها، مغزهای خوراکی، غلات سبوس دار و ترکیبات لبنی همگی مقداری روی را برای بدن فراهم می آورند، اما اسیدفیتیک موجود در غلات سبوس دار، لوبیاها، حبوبات و دانه های خوراکی می تواند در جذب روی اختلال ایجاد کنند. در نتیجه ممکن است گیاهخواران نسبت به گوشت خواران ۵۰ درصد روی بیشتری نیاز داشته باشند. میزان مصرف روزانه استاندارد روی برای زنان ۸ میلی گرم است.
پا های شما می تواند ۵۰۰ میلی لیتر (نیم لیتر) عرق در هر روز تولید کند. عرق دارای باکتری است و همانطور که می دانید باکتری ها در محیط های مرطوب و تاریک به سرعت رشد می کنند و تکثیر می شوند.
نپوشیدن جوراب می تواند صدماتی بیشتر از بوی بد پا به وجود آورد. بسیاری از کفش هایی که ما استفاده می کنیم متناسب پای ما ساخته نشده اند، نپوشیدن جوراب و برخورد مستقیم پوست پا با کفش حتی برای یک روز هم به راحتی می تواند منجر به ایجاد ...