کارگردان فیلم «بازیوو» گفت: من همیشه به سینمای فانتزی علاقمند بوده ام و بهترین گزینه هم برای مخاطب کودک، این ژانر است، چون کودک رویا دارد و به دنبال دیدن رویاهایش بر پرده سینماست.
به گزارش ایلنا، امیرحسین قهرایی کارگردان و فعال سینمای کودک و نوجوان در گفت وگوی زنده با محمدصادق لواسانی در صفحه رسمی جشنواره، با اشاره به فعالیت هایش در دهه ۶۰ ادامه داد: اولین فیلم کودک من «من و رحیم» بود و بعد از آن «من و مش کاظم» را ساختم که هر دو را بیژن بیرنگ نوشته بود. بعد از آنها مجموعه «علی کوچولو» را ساختم و سپس از ایران رفتم. بعد از پنج سال بازگشتم؛ بیژن بیرنگ به من گفت که سریالی به نام «چاق و لاغر» را نوشته است و از من خواست که آن را بسازم. با این سریال بود که وارد دنیای فانتزی شدم. این دنیای فانتزی برای بچه ها و خودم جذاب بود. دوربین مخفی های من هم با چیزی که واقعی نیست اتفاق می افتند. معمولا مردم نسبت به اتفاقاتی که حافظه قبلی از آنها دارند، عکس العمل های خوب و به موقع نشان می دهند اما در مورد چیزهایی که واقعی نیستند، عکس العمل های آن ها دیدنی است.
او گفت: من همیشه به سینمای فانتزی علاقمند بوده ام و بهترین گزینه هم برای مخاطب کودک، این ژانر است، چون کودک رویا دارد و به دنبال دیدن رویاهایش بر پرده سینماست.
قهرایی افزود: من چندان به سمت سینمای واقعی نمی روم. البته کارهای واقع گرا هم ساخته ام اما آنها هم واقعیتی آمیخته با طنز و فانتزی بوده اند.
او در ادامه با اشاره به لزوم روزآمدی سینمای کودک و نوجوان اظهار داشت: امروز وقتی به من می گویند «چاق و لاغر» بساز، می گویم دوره این فیلم ها به پایان رسیده است. ذهن بچه های امروزی به تصاویر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار