آمریکا از طریق این ترور و حملات متقابل علیه گردان های حزب الله، به دنبال تثبیت حضور و تضمین بقایش در عراق بود.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما , رأی الیوم با تاکید بر اینکه ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برنامه ریزی شده بود، نوشت: آمریکا از طریق این ترور و حملات متقابل علیه گردان های حزب الله، به دنبال تثبیت حضور و تضمین بقایش در عراق بود.
روزنامه اینترنتی رأی الیوم در مقاله ای به قلم براء سمیر إبراهیم نوشت: تصمیم پارلمان عراق مبنی بر بیرون راندن نیرو های خارجی از کشور، هیچ مشروعیتی برای آمریکایی ها و باقی ماندن آن ها در خاک عراق باقی نگذاشت. به ویژه پس از آنکه عراق سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش را اعلام کرد که جنگ با آن، بهانه آمریکایی ها و متحدان آن برای مداخله در امور عراق بود.
به رغم این موضوع، آمریکایی ها به تصمیم مجلس نمایندگان این کشور توجهی نکردند و در برابر اعمال فشار های آمریکا تسلیم نشدند. بلکه به زبان شماری از مسئولان گفتند به هیچ وجه از عراق عقب نشینی نخواهند کرد. به رغم تهدید های گروه های مقاومت عراق، آمریکایی ها این اظهارات را مطرح کردند.
اما چرا آمریکایی ها با این اعتماد سخن می گویند؟
از همان لحظه اقدام نیرو های آمریکایی در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس و ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان بسیج مردمی عراق، همه چیز خواه زمان اجرای این عملیات، پیامد ها و نتایج آن برنامه ریزی شده بود. این عملیات زمانی اجرا شد که عراق از خلأ سیاسی به سبب استعفای عادل عبدالمهدی رنج می برد. همچنین با افزایش خطر شکل گیری دوباره گروه تروریستی داعش و همچنین فساد برخی مسئولان حکومت عراق همراه بود.
نویسنده در ادامه درباره پیامد های این جنایت نوشت: آمریکایی ها برای سناریوی انتقام جویی گروه های مقاومت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار