آغاز همکاری های مشترک تجاری در منطقه آزاد ارس بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا پس از ۲ سال مذاکره به بار نشست و موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین کشور ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا از آبان ماه سال جاری اجرا شد.

به گزارش تجارت نیوز ، برای اولین بار قرارداد اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۲۹ مه ۲۰۱۴ میان کشورهای روسیه، بلاروس و قزاقستان به امضاء رسید و با اتحادیه گمرکی اوراسیا جایگزین شد و در ماه های بعد کشورهای ارمنستان و قرقیزستان نیز در این اتحادیه عضو شدند.
کار این اتحادیه از ژانویه سال ۲۰۱۵ به طور رسمی آغاز شد. هدف از تشکیل اتحادیه اوراسیا تسهیل تجارت، ایجاد یک بازار مشترک بین کشورهای هم پیمان، حذف تدریجی قوانین گمرکی درون اتحادیه و ایجاد یک تعرفه مشترک خارجی در میان این کشورها می باشد.
تمامی کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا جهت شناسایی و ردیابی محصولات و خدمات خود و ایجاد زبان مشترک تجاری از استانداردهای GS1 استفاده می کنند که مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران نماینده انحصاری سازمان بین المللی GS1 در ایران است.
علیرضا ملکی مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران در آغاز به سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مهرماه سال جاری برای شرکت در اجلاس اتحادیه اوراسیا راهی ارمنستان اشاره کرد.
آغاز همکاری های مشترک تجاری در منطقه آزاد ارس بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا پس از ۲ سال مذاکره به بار نشست و موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین کشور ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا از آبان ماه سال جاری اجرا شد. کشورهای عضو این اتحادیه شامل کشورهای «روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس» است.
علیرضا ملکی گفت: هدف از تشکیل اتحادیه اوراسیا تسهیل تجارت، ایجاد یک بازار مشترک بین کشورهای هم پیمان، حذف تدریجی قوانین گمرکی درون اتحادیه و ایجاد یک تعرفه مشترک خارجی در میان این کشورها می باشد. عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار