۲ نفر در تصادف مسیر ایلام - مهران جان باختند

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
ایلام- ایرنا- فرمانده پلیس راه ایلام گفت: انحراف به چپ یک دستگاه اتوبوس درون شهری و برخورد با خودرو پراید در مسیر ایلام به مهران موجب مرگ ۲ نفر و زخمی شدن ۲ نفر دیگر شد.

سرهنگ رضا همتی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه که در محدوده بانروشان رخ داد راننده و یکی از سرنشینان پراید فوت کردند و ۲ سرنشین دیگر نیز زخمی شدند.
وی با بیان اینکه این خودروها متعلق به زائران اربعین حسینی است، افزود: رانندگان با توجه به شلوغ بودن مسیرهای مواصلاتی در استان ایلام مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و از عجله و شتاب در طول مسیر پرهیز کنند تا شیرینی سفر را به کام خود و دیگران تلخ نکنند.
همتی زاده یادآور شد: هم اکنون ترافیک در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران در نقاط مختلف استان ایلام، نیمه سنگین و در پاره ای از مقاطع سنگین است و رانندگان باید از شتاب و عجله خودداری کنند.
وی گفت: رانندگان با رعایت فاصله با خودروهای عقب و جلو، حرکت در بین خطوط طولی، اجتناب از هرگونه سرعت و سبقت مسیر طولی خود را ادامه دهند چرا که انحراف به چپ خودروها موجب بروز حوادث ناگوار می شود.
فرمانده پلیس راه ایلام اضافه کرد: رانندگان با توجه به کوهستانی بودن مسیر، ناآشنایی با مسیر، عدم یکنواختی جاده ها، وجود پیچ های خطرناک، نبود جداسازی جاده ها در بعضی مقاطع و حجم زیاد خودروها در طول مسیر باید نسبت به رعایت قوانین رانندگی جدیت بیشتری داشته باشند.
همتی تاکید کرد: هر لحظه به میزان خودروهای زائران اربعین در مسیرهای منتهی به مهران افزوده می شود و رانندگان ضمن برنامه ریزی حرکت، در هنگام خواب آلودگی و خستگی از رانندگی کردن اجتناب کنند.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائران از مرزهای چهارگانه عازم کربلای معلی شده اند که مرز مهران به تنهایی ۵۳ درصد این مقدار را به خود اختصاص داده است.
۷۱۷۲/۶۱۱۹

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار