ساعت کاری اداره های قم در فصل تابستان تغییر می کند

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳
قم - ایرنا - استاندار قم با بیان اینکه تغییر ساعت کاری اداره های استان برای صرفه جویی انرژی در روزهای گرم سال در دستور کار است گفت: به زودی بخشنامه مرتبط با این بحث به اداره ها ابلاغ خواهد شد.

بهرام سرمست روز چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: در کنار ابلاغ تغییر ساعت کاری ادارات دولتی، باید آموزش مردم برای مدیریت مصرف برق در فصل گرما نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه احداث نیروگاه ها خورشیدی و حرکت به سمت انرژی های پاک جز سیاست های دولت است گفت: در راستای دنباله روی از این سیاست در استان قم، مکان یابی این نیروگاه ها و جذب سرمایه گذار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سرمست با اشاره به چشم انداز تولید برق استان افزود: تحقق هدف گذاری از اهمیت ویژه برخوردار است و باید ظرفیت تولید بر اساس زمانبندی مشخص تدوین شود.
استاندار قم جذب سرمایه گذاری در شرایط حاضر کشور را ضروری دانست و بیان کرد: مدیران باید خلاقانه به پیشواز سرمایه گذاران بروند و در جذب آنها طبع بلندنظرانه داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن مطلوب ارزیابی نمودن فعالیت های اداره کل صمت در استان قم گفت: باید از ظرفیت اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تشکل های صنفی و بازرگانی و نیز تشکل های فعال سایر استان ها در راستای توسعه اقتصادی قم استفاده شود.
سرمست همچنین معیار ارزیابی دستگاه های اقتصادی استان قم را عملیاتی شدن برنامه ها دانست و گفت: باید در کنار وظایف ذاتی دستگاه های دولتی، برنامه های آنها در رابطه با سیاست های اقتصاد مقاومتی با مشخص شدن دستگاه های همکار، تدوین شود.
وی نظارت بر فعالیت های دستگاه های دولتی توسط معاونین و مدیران استانداری را ضروری دانست و با تاکید بر دریافت گزارش فصلی از دستگاه های عضو ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: به صورت سرزده از تعدادی از پروژه ...

سرخط اخبار