چرا بوش و باراک اوباما پاسخی به نامه های محمود احمدی نژاد نمی دادند؟

خبر آنلاین جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
بنابر خاطرات مذاکره کنندگان آمریکایی در طول مذاکرات هسته ای با طرف ایرانی، تمامی محورهای مهم از سوی آنها به اطلاع رهبری ایران می رسید و توصیه ها و رهنمودهای مربوطه را نیز از ایشان دریافت می کردند.

به گزارش خبرآنلاین ،از مذاکرات محرمانه هسته ای در عمان تا پایان مذاکرات ایران و ۵+۱ در هتل کوبورگ وین، و نهایتاً امضای برجام و تصویب آن در مجلس و هرگام برداشته شده دیگر در این عرصه با نظارت کامل رهبر انقلاب انجام شد. نظارتی که حال برخی دلواپسان آن را خواسته یا ناخواسته نادیده می گیرند تا اینگونه القا کنند که رهبری در جریان جزئیات مذاکرات نبوده اند یا برجام با رضایت ایشان به تصویب نرسیده است.
در این رابطه بیشتر بخوانید؛
بُهتان زدن دلواپسان به تصمیم هماهنگ نظام در برجام
این درحالیست که بنابر خاطرات مذاکره کنندگان آمریکایی (جان کری، وندی شرمن و ویلیام برنز) در طول مذاکرات با طرف ایرانی، آنها تمامی محورهای مهم را به اطلاع رهبری ایران می رساندند و توصیه ها و رهنمودهای مربوطه را نیز از ایشان دریافت می کردند. 
جالب اینجاست که گویا طرف های خارجی اهمیت جایگاه رهبری در ساختار سیاسی ایران را بسیار بهتر از دلواپسان داخلی درک کرده اند و همگی می دانند که ضمانت اجرایی هر نوع توافقی با مقامات دولتی و دیپلماتیک ایرانی منوط به نظر مثبت مقام رهبری است.
به همین دلیل بود که از جرج بوش پسر تا باراک اوباما، رؤسای جمهوری سابق و اسبق آمریکا نامه های محمود احمدی نژاد را بی پاسخ گذاشتند و همه تلاش های محمود از کانال های متنوع برای برقراری ارتباط مستقیم با واشنگتن بدون تأیید رهبری به در بسته خورد. همان احمدی نژادی که دلواپسان هاله نور اطرافش را می دیدند، او را معجزه هزاره سوم لقب می دادند و کلمات نامه وی به بوش را «الهام الهی» می خواندند.
2727

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار