دزفول- استاندار خوزستان گفت: با تلاش ستاد استانی و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های خوزستان از یک هزار و ۶۰۰ بیمار به ۴۰۰ بیمار کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در آئین افتتاح فاز دوم کارخانه فولاد دزفول که در محل این کارخانه به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: به لطف خدا و همکاری مردم استان خوزستان شیب کرونا در این استان نزولی شده است.
وی افزود: طی ۲۸ روز اخیر تعداد بیماران ترخیصی در بیمارستان های استان در طول روز از تعداد بیماران بستری بیشتر بوده است به گونه ای که آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های خوزستان از یک هزار و ۶۰۰ بیمار بستری به ۴۰۰ بیمار کاهش یافته است.
استاندار خوزستان با اشاره به کاهش محسوس تخت های بستری، تصریح کرد: امیدوار هستیم که با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم این روند کاهشی همچنان تداوم داشته باشد تا وضعیت استان مطلوب شود.
شریعتی گفت: با برنامه ریزی صحیح و دقیق خود را برای فصل پاییز و پیک احتمالی این فصل آماده خواهیم کرد.
وی در ادامه بیان کرد: طرح های بزرگ متعددی در خوزستان آماده بهره برداری هستند که در این راستا فاز دوم کارخانه فولاد دزفول شامل کارخانه ذوب، ریخته گری و نورد پیوسته یک ماه است که آغاز به کار کرده است.
استاندار خوزستان با اشاره به وجود ماشین آلات پیشرفته خارجی در کارخانه فولاد روهینای دزفول، عنوان کرد: تکنولوژی به کار برده شده در این کارخانه در خاورمیانه بی نظیر است.
شریعتی اعتبار احداث فاز دوم فولاد دزفول را بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: با افتتاح فاز دوم کارخانه فولاد دزفول ظرفیت تولید سالانه میلگرد در این مجتمع به ۹۰۰ هزار تن رسید ضمن اینکه ظرفیت تولید شمش فولادی در این مجتمع ۴۵۰ هزار تن است.

سرخط اخبار