ایران اکونومیست-مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا و پس فردا (۶ و ۷ آذر) گفت: در این مدت در ۲۵ استان کشور بارش داریم که این بارندگی در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف پیش بینی می شود.

صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (۵ آذر) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، اظهار کرد: از این رو با توجه به سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران، اصفهان، کرج و اراک غبار محلی پدیده غالب است.
وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز با ورود سامانه جدید بارشی از سمت شمال غرب و غرب بارش خفیف و پراکنده در این مناطق آغاز می شود، اظهارکرد: طی فردا (۶ آذر) بر شدت بارش ها افزوده می شود و گستره آن نیمه غربی کشور و سواحل دریای خزر را فرا خواهد گرفت.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی فردا در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قم، غرب و جنوب اصفهان، بوشهر، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، گیلان، مازندران و گلستان بارندگی پیش بینی می شود.
ضیاییان با اشاره به اینکه این وضعیت طی روز جمعه (۷ آذر) علاوه بر این مناطق در شمال و غرب فارس نیز رخ می دهد، گفت: روزهای شنبه و یکشنبه (۸ و ۹ آذر) بارش در استان های واقع در نیمه غربی و مرکزی کشور ادامه دارد همچنین طی این مدت بارش در نواحی سردسیر و کوهستانی شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی به صورت برف خواهد بود.
وی ادامه داد: طی فعالیت این سامانه بارشی در کشور در مناطق جنوبی وقوع رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود و احتمال ریزش تگرگ در این مناطق وجود دارد همچنین از فردا (۶ آذر) وزش باد شدید موقت برای نوار غربی و جنوب غربی کشور دور از انتظار نیست.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار