رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بر لزوم صرفه جویی همه دستگاه های دولتی و نیز ضرورت فروش اموال و املاک مازاد دستگاه ها تا کید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین روحانی در این جلسه همچنین با اشاره به افزایش مشارکت عمومی در بازار بورس، خواستار عرضه بیشتر سهام شرکت ها و بنگاه های بزرگ در بورس شد.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت اتمام پروژه های بزرگ و نیمه تمام، تصریح کرد: باید اتمام پروژه های نیمه تمام که از پیشرفت بالای ۸۰ درصد برخوردار هستند، با جدیت پیگیری شود.
دکتر روحانی با تأکید بر حمایت بیشتر از حوزه تولید و صنعت، اظهارداشت: در شرایط کنونی تأمین ارز برای کالا های اساسی بویژه دارو و نیازمندی های اساسی مردم و بخش تولید ضرورت دارد که مسئولین مربوطه بایستی با جدیت این امور را پیگیری کنند.
در ادامه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور، راهکار های مولدسازی دارایی ها و اموال مازاد دستگاه های دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گزارش وزیر اقتصاد و دارایی درباره راهکار های اتخاذ شده برای تأمین منابع بودجه سال ۱۳۹۹ بویژه مولدسازی دارایی ها و فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی و نیز واگذاری سهام بنگاه های بزرگ اقتصادی بخش عمومی در بورس، در ادامه این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین رئیس کل بانک مرکزی گزارشی در خصوص آخرین وضعیت نقدینگی در کشور و سیاست پولی مبتنی بر عملیات بازار باز جهت کنترل نرخ سود و تورم ارایه کرد.
در ادامه این جلسه همچنین گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد وضعیت بودجه سال جاری و روش های تأمین درآمد و صرفه جویی در بخش های هزینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار