مدیر معاملات کارگزاری بانک رفاه نیز همانند مدیر عامل کارگزاری فارابی(سامانه سعدی) از عدم فروش سهام عدالت خبر می دهد که خریداری برای آن وجود ندارد و حدود یک ماه است که هیچ درخواست فروشی انجام نشده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، بیش از ۴۰ روز است که درخواست های فروش سهام عدالت از سوی کارگزاری انجام نمی شود و انتظار متقاضیان فروش سهام برای دریافت پول بخشی از سهام خود بدون نتیجه است.به گفته مدیران کارگزاری ها، از ۲۰ مرداد ماه با افت شاخص بورس فروش سهام عدالت هم متوقف شد، همچنین پس از آن که از ۲۸ مرداد ماه با دستور شرکت سپرده گذاری مرکزی روش فروش به بلوکی تغییر کرد، عملا سهام عدالت فروخته نمی شود یا در تعداد محدودی انجام می شود.
جواد حبیبی، مدیر معاملات کارگزاری بانک رفاه نیز از عدم فروش سهام عدالت طی ماه اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر خریداری وجود ندارد که سهام عدالت را به آن بفروشیم، آخرین فروش ما به یک ماه قبل برمی گردد و طی یک ماه اخیر هیچ گونه فروشی از طریق کارگزاری بانک رفاه انجام نشده است که طبیعتا واریزی نیز نداشته ام.
وی در خصوص مشکلات سهام عدالت عنوان کرد: یکی از مشکلات مهم در خصوص سهام عدالت این است که مثلا سهامدار به قیمت ۲۰ روز قبل درخواست فروش بخشی از سهام خود را ثبت کرده اما این روزها ارزش سهام افت کرده است، طبیعتا باید این امکان برای سهامداران فراهم شود که اگر شخصی با این افت قیمت نمی خواهد سهامش را بفروشد بتواند درخواست خود را اصلاح یا لغو کند؛ اما متاسفانه این امکان وجود ندارد.
وی افزود: اگر سهامداران بتوانند درخواستشان را اصلاح یا لغو کنند هم فشار فروش کمتر می شود و هم سهام با قیمت پایین فروخته نمی شود. سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی محدودیت ایجاد کرده اند که فقط باید در زمان مثبت بودن درخواست های فروش گذاشته شود وگرنه درخواست حذف می شود.
حبیبی معتقد است: بازار افت کرده و با پایین آمدن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار